Курсова робота «Трансформація економічних систем», 2003 рік

З предмету Макроекономіка · додано 11.05.2007 12:29 · від Марія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Командно - адміністративна економіка 1.1. Основні ознаки директивно - планової економіки 1.2. Формування, розвиток і занепад командно - адміністративної економіки в СРСР 1.3. Причини неефективності командно - адміністративних економічних систем 1.4. Способи реформування економічної системи централізованого соціалізму 2. Шляхи переходу від директивно - планової до ринкової економічної системи 3. Економічні реформи перехідного періоду Висновки Список використаної літератури

Висновок

Адміністративно - командною економічною системою називають товарну форму виробництва, основою якої є державна власність на матеріальні ресурси і продукти, а усі питання, пов’язані із виробництвом, розподілом та споживанням продукції, вирішують центральні планові органи. Цю економічну модель часто називають директивно - плановою. Її особливістю є те, що всі рішення приймаються державою, без врахування ринкового механізму.

З розпадом СРСР, на початку 90 - х років почали формуватись нові економічні системи. Кожна з держав, що утворилась на пострадянському просторі, обрала свій шлях переходу до ринкової економіки. Цей період отримав назву перехідного – переходу від централізованої системи до ринкової, а новоутворені країни одержали статус – країни з перехідною економікою. Проте, цей процес був досить складний. Виникло багато проблем в економіці.

Тривала економічна криза протягом майже десятиліття (90 - ті роки) відкинула економіку колишніх радянських республік далеко назад. Якщо частка СРСР у світовому промисловому виробництві у 80 - х роках становила 20%, то сьогодні на країни СНД (включно з Україною й Росією) припадає тільки 10% промислового виробництва світу. Наприкінці 90 - х років сукупний ВВП цих країн дорівнював лише 55% від обсягу кінця 80 - х років. Частка СНД у світовій торгівлі знизилася до 2%, причому країни регіону перетворювалися на постачальників, в основному, палива, мінеральної сировини й напівфабрикатів.

Лише з початком нового століття в динаміці економічного розвитку країн СНД з'явилися позитивні тенденції. Після проведення грошових реформ знизилася інфляція. Спостерігається поступове відродження промисловості, хоча в основному за рахунок сировинних галузей. Приватизація промислових підприємств не дала відчутного зростання виробництва, на яке сподівалися. Сфера послуг, зокрема торгівля, розвиваються більш успішно. Спостерігався перелом у тенденції руху обсягів ВВП. Його динаміка від негативних позначок в 90 - х роках стала позитивною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали