Курсова робота «Загальні основи теорії конкурентного ринку», 2009 рік

З предмету Мікроекономіка · додано 18.02.2013 16:23 · від Микола · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Конкуренція – рушійна сила ринкової економіки. 4 1.1. Конкуренція як категорія ринкової економіки. 4 1.2. Умови виникнення конкуренції. 7 1.3. Економічний закон конкуренції. 9 2. Види конкуренції. 14 2.1. Чиста конкуренція. 14 2.2. Монополістична конкуренція. 19 2.3. Олігополістична конкуренція. 20 3. Конкуренція і монополія. 22 3.1. Захист конкуренції. 22 3.2. Антимонопольне законодавство. 25 Висновки. 28 Список використаної літератури. 30

Висновок

Отже, конкуренція – категорія суперечлива. З одного боку, панує твердження, що без конкуренції ринку не буває, а, з другого, – цілком конкурентним є той ринок, на якому учасники (фірми) не ведуть між собою конкурентної боротьби. Якщо конкурентна боротьба існує, такий ринок не вважається цілком конкурентним. Більше того, чим більше розвивається конкуренція, тим повніше формуються умови для її обмеження. Але ринок рухається вже не в бік цілком конкурентного, а до монопольного. Ця суперечливість конкуренції виступає передумовою самих протилежних оцінок її ролі в економіці. Одні економісти стверджують, що конкуренція - це велике благо (між іншим ця точка зору є характерною для сумісних українських реформаторів), інші наполягають на тому, що конкуренція, протиставляючи суб'єктів рийку і породжуючи монополію – велике зло для економіки.
Оптимального становища на ринку господарюючі суб'єкти досягають в результаті отримання ними економічної самостійності. Тобто, коли вони отримують право володіння, користування і розпорядження виробленою продукцією. В той же час, економічна самостійність породжує прагнення виділитися серед рівних, доказати свої переваги, утвердити своє панування, забезпечити собі більш вигідне становище, більший прибуток і т.д. Це породжує між економічно самостійними і обособленими господарськими одиницями певне суперництво, боротьбу, яка і отримала назву конкуренції. Причому конкуренцію не слід розуміти як змагання за олімпійським принципом: важлива не перемога, а участь. Це жорстокий і конфліктний метод взаємодії ринкових суб'єктів: досягнення поставлених підприємцем своїх цілей можливе лише за рахунок ураження інтересів інших ділових людей.
Суть конкуренції проявляється і в тому, що вона, з одного боку, створює такі умови, при яких покупець на ринку має безліч можливостей для придбання товарів, а продавець – для їх реалізації. З іншого боку, в обміні приймають участь дві сторони, кожна з яких ставить свій інтерес вище інтересу партнера. В результаті і продавець, і покупець при укладенні угоди повинні йти на взаємний компроміс при визначені цін, інакше угода не відбудеться, а кожен з них понесе збитки.
Конкуренція — вагомий чинник розвитку суспільства. В умовах ринкової економіки успіх у господарській діяльності має той підприємець, який пропонує на ринку якісніші товари найкращого ґатунку за бажаними для споживачів цінами. Такі результати діяльності можливі лише за умови вільної конкуренції, де кожен з учасників може конкурувати та перемагати конкурентів завдяки власним досягненням. Створення саме такого конкуренційного середовища передбачає законодавство про захист економічної конкуренції.
Захист від недобросовісної конкуренції тобто, від дій у конкуренції, що суперечать правилам, торговим та іншим чесним звичаям у підприємницькій діяльності — особливий напрямок у роботі органів Антимонопольного комітету. Законодавство визначає недобросовісною конкуренцією дії щодо неправомірного використання ділової репутації господарюючих суб’єктів, створення перешкод у процесі конкуренції, неправомірне збирання, розголошення та використання комерційної таємниці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.