Курсова робота «Соціальна робота з клієнтами із залежністю від алкоголю», 2007 рік

З предмету Соціальна робота · додано 10.02.2013 17:17 · від Марія · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ І. Процес узалежнення людини від алкоголю. 1.1. Психологічна сутність сп’яніння. 1.2. Форми прояву алкоголізму та стадії розвитку алкоголізму. РОЗДІЛ II. Основні види проблем пов’язаних з уживанням алкоголю. 2.1. Формування дитини у сім’ї, де вживають алкоголь. 2.1.1. Типи реакцій дітей на алкогольну ситуацію в сім’ї. РОЗДІЛ III. Програми подолання алкогольної залежності. 3.1. Профілактика та її значення у подоланні алкогольної залежності. Профілактичні програми. 3.2. Психокорекція як форма психологічної та соціальної допомоги подолання залежності від алкоголю. Висновки Список використаних джерел

Висновок

Проаналізувавши ряд наукових джерел, стосовно даної проблематики, можна зробити наступні висновки:
Безперечно, алкоголізм відноситься до негативного прояву суспільства. Для того, щоб людство не відходило від норм поведінки, необхідно своєчасно доносити до дітей негативні сторони життя. Адже саме в дитинстві закладається основа поведінки. Багато залежить від таких факторів, як виховання, освіта або навчання, соціальне положення в суспільстві, атмосфера сім’ї.
В боротьбі з таким явищем, як алкоголізм, В Україні та за її межами важко долаються традиції пов’язані зі звичним стилем життя, соціальною психологією людини. На даний час не всі розуміють і тверезо оцінюють всі ускладнення роботи соціальних працівників та соціальних педагогів.
Щодо методів та способів подолання алкоголізму в нашій державі виникає нагальна потреба пошуку нових підходів та шляхів у вирішенні даної проблеми, враховуючи проблеми сьогодення.
Слід відмітити єдність думок про важливість сімейного виховання. Сім’я завжди вважалась еталоном соціалізації дитини в суспільстві. В сім’ї формуються не тільки соціально значимі якості особистості, але і властиві їй оціночні критерії; вплив сім’ї на підлітка значно сильніший за вплив школи, суспільства загалом. Наприклад, варварський принцип „око за око, зуб за зуб” здається підлітку, який виріс в асоціальній сім’ї, природнім і справедливим, це негативно впливає на неповнолітніх, оскільки вони намагаються досягти бажаного будь-яким шляхом.
Безперечно, що ще маленькі діти починають формувати свої поняття про правильну поведінку. Підготовка профілактичних заходів для дітей молодшого віку ефективніша, ніж спроба змінити порівняно міцно укорінене уявлення про негативні прояви поведінки у підлітків, старшокласників, однак головна відповідальність за виховання дитини звичайно лежить на батьках. Правильне виховання полягає в тому, щоб батьки усвідомили, який глибокий вплив вони мають на дітей і їх поведінку. Батьки - це перші вихователі, що формують погляди, схильності і особистість у дитини.
Насправді не можливо навіть уявити, як можуть виховувати дітей батьки, які самі є девіантними. Навіть, якщо спробувати уявити, що дитині в такій сім’ї приділено належну увагу (що мало ймовірно), то все одно дітям властиво копіювати поведінку своїх батьків, особливо в дошкільний період, коли вони шукають зразок відповідної до ситуації поведінки. Допомогти таким сім’ям можуть активно діючі спільно соціальні і медичні працівники, психологи, викладачі шкіл, середніх спеціальних навчальних закладів, працівники правоохоронних органів. Але за умови, що батьки не повинні займати пасивну позицію – їхнім обов’язком є постійне провадження превентивної роботи (спілкування, профілактичні бесіди, обговорення) та психокорекційної роботи з боку спеціалістів.

Коментар модератора

30 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали