Реферат «Методи бюджетного регулювання», 2012 рік

З предмету Фінанси · додано 05.02.2013 14:03 · від Микола · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Сутність бюджетного регулювання, його цілі.4 2. Основні методи бюджетного регулювання.6 3. Аналіз процесів перерахування міжбюджетних трансфертів в Україні.12 Висновки.16 Список використаної літератури.17

Висновок

На основі висвітленого теоретичного матеріалу можна зробити наступні висновки.
Потреба в доходах кожного з бюджетів часто змінюється, тому держава щороку здійснює бюджетне регулювання, тобто перерозподіляє кошти всередині бюджетної системи з метою збалансування всіх видів бюджетів.
Бюджетне регулювання – це надання коштів із загальнодержавних джерел, що закріплені за бюджетом вищих рівнів, бюджетам нижчестоящих рівнів з метою збалансування їх на рівні, необхідному для здійснення відповідних повноважень, виконання планів економічного і соціального розвитку на певній території.
Збалансування доходів і видатків бюджетів, вирівнювання бюджетної забезпеченості територій проводиться за допомогою особливих методів. Вибір методів бюджетного регулювання залежить від того, яким чином розмежовані доходи між рівнями бюджетної системи згідно із розподілом повноважень між державною виконавчою владою і місцевим самоврядуванням.
Традиційно у вітчизняній бюджетній практиці використовуються наступні два методи бюджетного регулювання:
1) метод відсоткових відрахувань від загальнодержавних податків і доходів, які надходять до місцевих бюджетів;
2) надання фінансової допомоги бюджетам у вигляді міжбюджетних трансфертів.
На основі проаналізованих даних можна зробити висновок, що в 2011 році найбільшу питому вагу серед міжбюджетних трансфертів мали дотації вирівнювання та субвенції на соціальний захист. В свою чергу серед субвенцій на соціальний захист населення провідне місце посідають субвенції на допомогу сімя’м з дітьми.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення