Реферат «Філософські проблеми геоекології», 2013 рік

З предмету Екологія · додано 04.02.2013 15:05 · від skreggy · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 І. Предмет і завдання геоекології.4 ІІ. Філософські погляди на проблеми геоекології в розрізі історичних епох.5 1. Гармонія людини й природи – складності побудови від античності до середніх століть.5 2. Звертання до гармонізації взаємин людини й природи в епоху Відродження.10 3. Пошуки гармонії людини й природи в Новий час.15 4. Ідея гармонії в контексті глобальних проблем сучасності.18 4.1. Концепція ноосфери по В.І. Вернадському.19 4.2. Сучасні розробки філософських відносин людини й суспільства до природи.21 Висновок.27 Список використаної літератури.28

Висновок

Взаємодія людства й природи – це складний процес, у якому сторони повинні прагнути до взаємовигідного співробітництва. Між природним й суспільним немає прірви – суспільство залишається частиною більш великого цілого – природи.
Звичайно, сьогодні вживається чимало спроб перебороти цю “взаємодію на відстані”. Одним зі шляхів до подолання такого відношення до природи є, на наш погляд, звертання до досвіду взаємодії попередніх поколінь із природою, яку б форму (споглядальну або руйнівну) він не носив. Вивчення філософії природи цих історичних періодів має для нас не просто інтерес: воно відкриває нам нові обрії в баченні природи, дозволяючи намітити альтернативний сучасному спосіб її пізнання й спілкування з нею.
Можна також відзначити, що на даному етапі розвитку, все частіше природа сприймається не просто як родинна людині сфера, а як джерело різних станів і феноменів життя, до яких “причетна людина всім своїм тілесним і духовним буттям і за які вона відповідальна”.
Отже, на порозі третього тисячоріччя людство шукає гідну відповідь на "екологічний виклик", що виник перед цивілізацією XX століття. Виклик цей не стільки гріхи сучасного суспільства, скільки роз'єднання, яке наросло за багато століть, те, що ми, нащадки повинні виправити, щоб наші майбутні покоління змогли хоча б народитися на планеті Земля.
Тому виховання почуття природи, є найважливішим завданням не тільки філософії, але й педагогіки, вирішувати яку треба вже з початкової школи, адже придбані в дитинстві пріоритети в майбутньому виявлять себе як норми поводження й діяльності. А виходить, з'являється більше впевненості в тім, що людство зможе досягти гармонії із природою.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?