Звіт з практики «Дослідження конкурентного середовища на ринку кави ТМ "Якобз"», 2010 рік

З предмету Маркетинг · додано 25.12.2012 21:29 · від Виктория · Додати в закладки
15 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Резюме.3 2. Вступ.4 3. Споживання кави в Україні та її асортимент.5 4. Дослідження споживачів.7 4.1. Методологія дослідження.7 4.2. Результати дослідження.7 4.3. Обмеження.10 5. Дослідження конкурентів.11 5.1. Методологія дослідження.16 5.2. Результати дослідження.16 5.3. Обмеження.17 6. Висновки.18 7. Рекомендації.19 8. Додатки.20 9. Інформаційні джерела.22

Висновок

На Українському ринку кави та кавових напоїв представлений слідуючий асортимент кавовової продукції: „Nescafe”, „Jacobs”, „Monterrey”, Tchibo”, „Luxor”, „Ambassador”, „Жокей”, „Maxwell House”, „Café Pele”, „Сarte Noire”, „Lavazza”, „Mill House” „Manhattan” „Ellitte Fort”, „Blaser”, „Петровская слобода”, „McCoffe”, „Milagro” та багато інших.
У дослідженні взяло учать 40 осіб, більшу частину яких становили жінки. Майже всі респонденти є споживачами кави.
Більшість споживачів є прихильниками розчинної кави. Переважна кількість респондентів віддали свою перевагу каві ТМ «Якобз».
Для основної маси опитуваних показником за яким вони обирають каву є висока якість, в той час коли за смаковими характеристиками каву купує лише 1/10 частина споживачів.
За смаком, ціною та довірою до виробника каву ТМ «Якобз» більшість споживачів оцінила в 4 бали з 5 можливих.
Враховуючи те, що понад 95% вживають каву, половина з них вважають цей напій шкідливим для здоров`я.
У звіті відображено кілька відгуків споживачів щодо даного продукту. Загалом відгуки є досить позитивними. Результати моніторингу мережі Інтернет мало відрізняються від інформації, яку ми отримали провівши анкетування.
До числа конкурентів ТМ «Якобз» ввійшли наступні торгові марки: Нескафе, Чібо, Максвел Хауз, Монтерей та Маккава.
Виходячи з порівняння асортименту кави «Якобз» з асортиментом кави конкурентів можна зробити висновок, що шириною асортименту кава ТМ «Якобз» поступається ТМ «Нескафе» та ТМ «Маккава».
ТМ «Нескафе» випускає каву в таких упаковках: скляна банка, жерстяна банка, м`яка упаковка та стік. ТМ «Якобз» також випускає свою продукцію в скляній тарі, м`якій упаковці та в стіках, але не випускає у жерстяній банці. Використання жерстяної банки дозволяє знизити ціну готового продукта.
Порівнявши ціни кави ТМ «Якобз» з цінами конкурентів можна зробити висновок що ціни кави «Якобз» є конкурентоспроможними, тобто вони переважно не перевищують ціни конкурентів, а деякі різновиди кави навіть поступаються ціною порівняно з конкурентами.
Якщо в магазині не має в наявності кави ТМ «Якобз», то більше, ніж половина споживачів віддають перевагу ТМ «Нескафе». Саме тому цю торгову марку варто вважати найсильнішим конкурентом кави «Якобз».
З приводу рекламної компанії зауважень немає, оскільки саме рекламу ТМ «Якобз» споживачі зустрічають найчастіше.
Також слід звернути увагу на те, що вагому конкуренцію здатна скласти не лише ТМ «Нескафе», а й ТМ «Маккава». За результатами проведеного дослідження вона стала конкурентом №2 для ТМ «Якобз».

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 15 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.