Курсова робота «Недержавні пенсійні фонди в системі пенсійного забезпечення», 2011 рік
З предмету Фінанси · додано 25.12.2012 19:53 · від Дмитро
Зміст
Висновок
Реформування пенсійної системи в Україні та перехід до трирівневої системи пенсійного забезпечення, й перебирання цієї функції основним чином недержавними пенсійними фондами, – питання часу для економіки будь-якої країни, що розвивається (а не лише декларує та відносить себе до країн, що розвиваються). Україна – цьому не виняток, хоча і не успішний приклад цього.
Рухаючись способом невчасних недореформ та зазнаючи усіх можливих некон’юнктурних ударів по економіці у зв’язку з перманентними безвідповідальністю та зволіканням, кожен новий уряд пробує вв’язати Україну в чергову авантюру пенсійних реформ, які не справляють обіцяних та задекларованих ним результатів.
Однак, позитивний рух таки відбувається. І відбувається тому, що цьому сприяють ґрунтовні дослідження, які проводяться незначною частиною українських вчених, приймаються зміни до законів, які перекривають шляхи для здійснення схем злочинного характеру, зростає довіра громадян та підприємств до подібних установ. Цей розвиток не можна прямо охарактеризувати кількісно: з середини 2008 року кількість НПФ постійно зменшувалася. Однак, більш глибокий аналіз у роботі відзначив факт існування такого розвитку.
Державні пенсійні фонди відіграють надзвичайно важливу роль у пенсійному забезпеченні населення. З мікроекономічного погляду, вони є безпечним, а у більшості випадків і пільговим, засобом забезпечення гідного рівня життя після виходу на пенсію. З макроекономічного погляду, вони є генератором в країні економічних перетворень, оскільки спроможні зменшити навантаження на бюджет традиційною дворівневою системою пенсійного забезпечення та є потужним джерелом коштів для інвестицій. З політичного та управлінського погляду, НПФ є швидким та майже «безплатним» способом підвищення добробуту громадян за одночасного покращення наповненості державного бюджету. З конституційного погляду, НПФ – це спосіб реалізації конституційних прав громадян, за умов надання державою додаткових гарантій.
Зрештою, існування і розвиток недержавних пенсійних фондів в системі недержавного пенсійного забезпечення – індикатор сприятливих змін та зрушень в економіці країни, а сам факт розвитку НПФ є оптимістичним припущенням того, що такі зміни дійсно відбуваються.
Подібні матеріали
-
Аналіз напрямків використання коштів Пенсійного Фонду України
20.04.2009 19:03 · Курсова робота за 2008 рік · Igor_ign
-
Недержавні пенсійні фонди в системі пенсійного забезпечення
25.12.2012 19:53 · Курсова робота за 2011 рік · Дмитро
-
Пенсійне забезпечення в Україні
01.10.2015 00:00 · Курсова робота за 2014 рік · Tanusha Shymchak
-
Система пенсійного забезпечення в Україні: сучасний стан та перспективи вдосконалення
25.02.2008 16:33 · Дипломна робота за 2007 рік · sanjok2020