Курсова робота «Аудит розрахунків з бюджетом по податку на прибуток», 2005 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 05.05.2007 04:45 · від gisem · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ І. Організація і методика правильності нарахування та сплати податку на прибуток підприємства 1.1. Початковий етап проведення аудиту. Попередня перевірка податкової звітності 1.2. Перевірка правильності визначення валового доходу 1.3. Перевірка правильності визначення валових витрат 1.4. Перевірка правильності визначення амортизаційних відрахувань 1.5. Перевірка правильності визначення прибутку до оподаткування та сум фактично сплаченого податку на прибуток. Порядок заповнення Декларації з податку на прибуток підприємства Розділ ІІ. Техніко-економічна характеристика підприємства: 2.1. Загальне ознайомлення з підприємством 2.1. Техніко-економічні показники Розділ ІІІ. Організація аудиту на ДП ВАТ „Київхліб” Хлібокомбінат №11 3.1. Програма перевірки правильності нарахування та сплати податку на прибуток підприємства 3.2. Аудиторський висновок про фінансову звітність та про порядок нарахування податку на прибуток ДП ВАТ „Київхліб” хлібокомбінату № 11 за 2003 рік Висновки Використана література Додатки

Висновок

Податковий облік - це облікова система підприємства, яка ґрунтується на даних бухгалтерського обліку і на підставі вимог законодавчих та підзаконних нормативних актів забезпечує інформаційні потреби користувачів про нарахування та сплату підприємством податків та зборів (обов'язкових платежів).

Проведення аудиту розрахунків із бюджетом ускладнюється наявними розбіжностями між бухгалтерським і податковим обліком. У першу чергу це стосується податку на прибуток.

За Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" об'єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого доходу звітного періоду на:

• суму валових витрат платника податку, визначених статтею 5 цього закону;

• суми амортизаційних відрахувань, нарахованих згідно зі статтями 8 і 9 цього закону.

За П(с)БО 3 "Звіт про фінансові результати" валовий прибуток (збиток) розраховується як різниця між чистим доходом від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і собівартістю реалізованої продукції (товарів, робіт і послуг). Тобто бухгалтери не можуть використати прибутку, відображеного у "Звіті про фінансові результати" і облікованого заданими бухгалтерського обліку з метою оподаткування, а вимушені вести додатковий облік із метою встановлення бази оподаткування, а саме валових доходів, валових витрат і амортизації.

У зв'язку з величезним податковим тиском на підприємства останні намагаються оптимізувати податки як законними, так і незаконними методами.

Так, нарахування на заробітну плату становлять 37%; нарахування амортизації йде в розріз із порядком її нарахування за бухгалтерським обліком (а бухгалтерський облік ведеться за аналогом міжнародних стандартів); податок на прибуток нараховується за схемою, теж далекою від порядку визначення прибутку за даними бухгалтерського обліку та фінансової звітності, складеної за вимогами національних і міжнародних стандартів. У результаті часто буває, що підприємство має фінансові збитки і платить податок на прибуток. Тобто фіскальна політика спрямована лише на поповнення державної казни без урахування інтересів платників податків. Тому підприємства приховують правдиву інформацію щодо бази оподаткування, намагаються знизити шляхом обману податковий тиск, а нестабільність податкового законодавства, часті нововведення в розрахунки з бюджетом призводять до помилок у нарахуванні та сплаті податків. В зв'язку з цим зростає ризик невиявлення та аудиторський ризик у цілому.

Основне завдання аудиту розрахунків із бюджетом — ретельна перевірка правильності нарахування податків і зборів та своєчасності їх сплати до бюджету, підтвердження перевіреної інформації висновком.

Функціональні завдання — консультування платників податків і зборів із питань оподаткування з метою своєчасних і правильних розрахунків із бюджетом, а також з метою уникнення переплат та попередження фінансових санкцій із боку фіскальних органів держави; надання консультацій у разі встановлення порушень в оплаті податків щодо їх виправлень; допомога в організації оптимального оподаткування.

Велика кількість податків і зборів, недосконалість податкового законодавства, великий податковий тиск на підприємства, необхідність різного відображення однієї і тієї ж операції в бухгалтерському і податковому обліку, що залежить від розбіжностей у законодавстві тощо, збільшують властивий ризик підприємства. А з урахуванням великих штрафів, які накладаються на підприємства за порушення податкового законодавства, та пені, що стягується за прострочення платежів, аудиторський ризик збільшується.

Тому аудит розрахунків із бюджетом є одним із найтрудомісткіших, найскладніших і найвідповідальніших в аудиторській практиці.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення