Курсова робота «Злочини у сфері комп'ютерної інформації», 2012 рік

З предмету Право · додано 28.11.2012 18:01 · від oluchk · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Розділ і. Кримінально-правова характеристика злочинів у сфері комп'ютерної інформації.6 2. Розділ іі. Види злочинів у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерної інформації.16 3. Розділ ііі. Методи боротьби зі злочинами у сфері комп'ютерної інформації.20 Висновок.26 Список використаних джерел.28

Висновок

регулювання у сфері комп'ютеризації діяльності людини здійснюється такими нормативними актами: Законом України «Про захист інформації в автоматизованих системах» від 5 липня 1994 р., Положення про технічний захист інформації в Україні, затвердженим Указом Президента України від 27 вересня 1999 р. № 1229 та ін.
У XVI розділі КК України встановлена відповідальність за злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж. До них відносяться: незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (ст. 361), викрадення, привласнення, вимагання комп'ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем (ст. 362), порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем (ст. 363).
Злочини, що містяться в цьому розділі, є діяння, сутність яких полягає зовсім не у використанні самої по собі електронно-обчислювальної техніки як засіб для вчинення злочинів. Ця глава включає суспільно-небезпечні діяння, що посягають на безпеку інформації та систем обробки інформації з використанням ЕОМ. Об'єктами посягань можуть бути самі технічні засоби (комп'ютери і периферія) як матеріальні об'єкти, програмне забезпечення та бази даних, для яких технічні засоби є оточенням.
Особливістю конструкції складів цих злочинів є те, що вони сконструйовані за типом матеріальних – передбачають настання суспільно-небезпечних наслідків у вигляді шкоди для користувачів ЕОМ, який в цілому полягає в порушенні нормального функціонування ЕОМ чи мереж ЕОМ.
Розкрадання інформації пов'язано з втратою матеріальних і фінансових цінностей, то цей факт можна кваліфікувати як злочин. Також якщо з даним фактом пов'язуються порушення інтересів національної безпеки, авторства, то кримінальна відповідальність прямо передбачена відповідно до законів України.
У міру розвитку технологій платежів електронних, "безпаперового" документообігу та інших, серйозний збій локальних мереж може просто паралізувати роботу цілих корпорацій і банків, що призводить до відчутних матеріальних втрат. Наслідки неправомірного використання інформації можуть бути найрізноманітнішими: це не тільки порушення недоторканності інтелектуальної власності, а й розголошення відомостей про приватне життя громадян, майнову шкоду у вигляді прямих збитків та не отриманих доходів, втрата репутації фірми, різноманітні види порушень нормальної діяльності підприємства, галузі і т. д.
Основні напрямки боротьби зі злочинами у сфері комп'ютерної інформації зумовлюються характером причин і умов які породжують це явище.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?