Дипломна робота «Формування емпатії у старшокласників», 2010 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 25.11.2012 06:36 · від Илона · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1.Особливості розвитку особистості в юнацькому віці 6 1.1. Вікові особливості розвитку старшокласників 6 1.2. Розвиток емоційно-вольової сфери особистості 26 Розділ 2.Психолого-педагогічні умови формування емпатії у старшокласників 31 2.1. Умови формування емпатії на уроках української літератури 31 2.2. Формування емпатії у старшокласників 36 Висновки 51 Список використаної літератури 53 Додатки 58

Висновок

Необхідність розробки полідісциплінарного підходу до процесу вивчення предмету «Українська література» логічно витікає з узагальнення існуючого різноманіття концепцій і підходів до змісту світового художнього мистецтва, частиною якого є світова література.
Разом з тим під час переходу людини від підліткового до юнацького віку виникає необхідність в засобах збагнення їм багатогранності свого Я.
Такими засобами є: образ як загальна категорія дисциплін, що синтезуються, і психічний регулятор пізнавальної активності студентів; читання і творчість, що забезпечують результативність зусиль юної людини по організації свого Я, а також сприяючі його саморозвитку і свідомому самоудосконаленню.
Полідісциплінарний підхід припускає конкретизацію двох основоположних понять – «внутрішньодисциплінарний синтез» і «міждисциплінарний синтез».
Внутрішньодисциплінарний синтез грунтується на інтеграції учбової інформації по історії і теорії літератури, літературній критиці і художнього слова, а міждисциплінарний синтез означає широке використання міжнаочних зв'язків психології, філософії, естетики, етики, культурології.
Найбільшу цінність представляє організаційно-комунікативний компонент, необхідний для повноцінного професійного формування майбутнього викладача музики як представника человекоорієнтірованних професії.
Події останніх десятиліть вплинули на систему ціннісних орієнтацій пострадянського суспільства і відповідно на життєві орієнтири молоді старшого шкільного віку, в середовищі якої набувають все більш актуального значення матеріальні цінності (матеріальний добробут, успіх у житті, прагматизм, високий заробіток, престижна робота, закордонні поїздки тощо). Символом нашого часу є "виразна увага до матеріальної сторони життя" [22, с. 75], "орієнтація на успіх у житті стає однією з ведучих стратегій молоді в сучасних ринкових умовах" [19, с. 59] - такий висновок роблять українські та російські соціологи, вивчаючи зміст ціннісних орієнтацій шкільної молоді. На превеликий жаль, втрачають певне значення в житті сучасної шкільної молоді деякі духовні орієнтації і цінності. Школяри менше цікавляться політикою, суспільно-політичним життям, далеко не всі люблять читати, відвідувати культурно-мистецькі заклади, займатися спортом, художньою самодіяльністю, мистецтвом, творчістю. Відбувається деформація і етичних ціннісних орієнтацій, виправдовується порушення заповідей типу "не вкради", "не бажай..." і т. д.
Зміни у життєвих цінностях молоді (часто не на користь високих суспільних ідеалів) вимагають перегляду всієї системи виховної роботи у школі, пошук і впровадження нових форм і методів роботи із шкільною молоддю з метою підготовки і виховання школярів не лише високими професіоналами своєї справи, а справжніми високо морально-етичними, Людьми з великої літери.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?