Курсова робота «Заробітна плата, сутність, форми, теоретичні концепції», 2011 рік

З предмету Фінанси · додано 07.11.2012 20:37 · від Катерина · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття та сутність заробітної плати. 2. Характеристика форм та функцій заробітної плати. 3. Теоретичні концепції заробітної плати. 4. Основні принципи оплати праці та оподаткування заробітної плати в Україні. 5. Шляхи підвищення ефективності системи оплати праці та перспективи зростання заробітної плати в основних сферах економіки. Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

Заробітна плата – це найважливіша соціально-економічна категорія, що є головним джерелом формування грошових доходів робітників у ринковій економіці. Виражаючи відносини між різними об’єктами ринкової економіки, вона одночасно є формою розподілу по праці і ціною робочої сили. Її середній розмір у цілому по країні визначається рівнем економічного та соціального розвитку суспільства. Чим вище останній, тим, як правило, і вище ставки заробітної плати, а отже вищий і загальний її рівень.

Заробітна плата окремого робітника визначається його здібностями до праці і залежить від його результатів праці. Чим вище останні, тим вище і розмір заробітної плати робітника. Максимальним її розміром є індивідуальна ціна робочої сили, що являє собою грошовий вираз здібностей працівника до праці.

В даній курсовій роботі широко розкриваються основні функції та форми заробітної плати, проаналізовано провідні теорії оплати праці. Формування і використання конкретних матеріальних стимулів, а також стимулювання кінцевих результатів відбувається в процесі застосування форм та систем заробітної плати. На мою думку найважливішою функцією заробітної плати можна вважати стимулюючу. Адже вона полягає в тому, щоб стимулювати працівника на збільшення продуктивності праці, покращення виконання тієї чи іншої роботи. Що в свою чергу підвищує їхню заробітну платню. За такої схеми робітники прагнутимуть до кращого виконання, а це в свою чергу підвищуватиме рівень працівників і всього підприємства загалом.

Заробітна плата виступає як один із основних регулювальників ринку праці. На сьогоднішній день заробітна плата займає важливе місце в житті кожної працюючої людини, адже від її рівня залежить як і де вона житиме, що вона їстиме, і на що втримуватиме сім'ю.

Заробітна плата, як макроекономічна категорія є доходом, який формує платоспроможний попит населення, що стимулює структуру і розвиток виробництва. А відтак зниження реальних доходів працюючих, відхилення ціни на працю від її вартості призводять до звуження внутрішнього ринку, що є в свою чергу причиною скорочення виробництва.

Щодо теоретичних концепцій заробітної плати я можу зробити висновок про те, що вони зародилися досить давно, але розвиваються й досі. На мій погляд набільший вклад в економіку, загалом, зробили такі вчені як: Адам Сміт, Давид Рікардо, Карл Маркс а також Альфред Маршал. До речі саме Маршал ввів в науковий обіг поняття «економікс» замість «політичної економії» і дав власне визначення цієї науки. Враховуючи, що на сьогоднішній день досить велика кількість вчених вкладають великий внесок в сучасну економіку можна сказати, що питання про заробітну плату може ще повернутися до нас.

Також у курсовій роботі детально описано встановлені Податковим кодексом України нові правила обкладення ПДФО зарплати найманих працівників, проведено аналіз чинного механізму оподаткування заробітної плати найманих працівників в Україні. Визначено реальний рівень оподаткування заробітної плати та обґрунтовано існуючу систему податкових соціальних пільг. Оподаткування заробітної плати є надзвичайно актуальною проблемою, яка зачіпає інтереси найманих працівників, визначаючи фактичний рівень їхніх доходів, роботодавців, на яких покладаються функції податкових агентів, та держави, котра є одержувачем утриманих та нарахованих на доходи працівників податків і внесків.

Коментар модератора

49 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?