Дипломна робота «Формалізація та автоматизація ведення даних про параметри протипаводкових споруд для підвищення екологічної безпеки басейну річки», 2010 рік

З предмету Екологія · додано 26.10.2012 20:55 · від Анета · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.8 1. Техніко-економічне обґрунтування автоматизації ведення даних про параметри протипаводкових споруд.10 1.1. Суть технічної проблеми, що виникла на сучасному етапі розвитку науки, техніки, технології. 10 1.2. Існуючі засоби вирішення технічної проблеми.11 1.3. Уточнення технічних вимог до об’єкта проектування.12 1.4. Постановка задач дослідження.12 1.5. Прогноз річного економічного ефекту від удосконалення програмного продукту.13 1.6. Економічне обґрунтування доцільності розробки.14 2. Характеристика протипаводкового захисту та засоби боротьби з паводками у світі.19 2.1. Класифікація протипаводкових споруд.22 2.2. Захист від паводків за допомогою ГТС.23 2.3. Стан протипаводкових споруд в Україні.24 2.4. Вплив параметрів ГТС на проходження паводків.29 2.5. Огляд засобів боротьби з паводками у країнах світу.32 2.5.1. Засоби боротьби з паводками у США.32 2.5.2. Захист від паводків в Азербайджані.33 2.5.3. Нідерландський підхід до боротьби з паводками.33 2.5.4. Захист від повеней у Російській Федерації. 35 3. Аналіз критеріїв безпеки протипаводкових споруд.42 3.1. Значення протипаводкових споруд, визначення критеріїв їх небезпеки.42 3.2. Основні поняття безпеки протипаводкових споруд.43 3.3. Визначення критеріїв безпеки протипаводкових споруд.45 3.4. Структура факторів безпеки протипаводкових споруд.47 4. Формалізація та автоматизація ведення даних про параметри протипаводкових споруд і візуалізація в ГІС.50 4.1. Опис можливостей ГІС-пакету «Панорама 10» («Карта 2008»).50 4.2. Вибір програмного забезпечення MS Access. 51 4.3. Удосконалення СУБД параметрів протипаводкових споруд.53 4.4. Аналіз результатів обстеження гідротехнічних споруд на річці Південний Буг.73 5. Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях.76 5.1. Охорона праці.76 5.1.1. Аналіз приміщення.76 5.1.1. 1 Аналіз мікрокліматичних умов.78 5.1.1. 2Виробниче освітлення.79 5.1.1. 3 Аналіз ефективності штучного освітлення.84 5.1.2. Оцінювання ризику виникнення нещасного випадку.86 5.2. Заходи цивільного захисту та дії населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій гідрологічного походження.89 6. Розрахунок економічної ефективності та впровадження програмного продукту протипаводкових споруд.96 6.1. Розрахунок умовного обсягу робіт при використанні програмного продукту.96 6.2. Розрахунок кошторису витрат на удосконалену розробку.97 6.3. Розрахунок експлуатаційних витрат, пов’язаних з використанням удосконаленого програмного продукту.102 6.4. Розрахунок річного економічного ефекту від впровадження удосконаленого програмного продукту.103 6.5. Розрахунок терміну окупності витрат на програмний продукт.104 Висновки.105 Література.107

Висновок

В магістерській дипломній роботі охарактеризовано вплив протипаводкових споруд на навколишнє середовище. Він може стосуватися різних компонентів природно-технічного комплексу: не тільки елементів природного середовища, але й галузей господарства і соціально-демографічної сфери.

Розглянуто засоби та заходи боротьби з паводками у світі. Боротьба з паводками – це, перш за все, відповідальність держави перед народом. В США, ЄС і в інших країнах використовують водоналивні рукавні дамби для ефективного захисту об'єктів від повеней та паводків, а також при будівництві та ремонті гідротехнічних споруд, у тому числі мостів, гребель, причалів а також при проведенні робіт з прокладання і ремонту підводних ділянок магістральних трубопроводів. Одним із найбільш амбітних високотехнологічних проектів останнього часу, пов'язаних із захистом Нідерландів від повеней, можна назвати проект створення тривимірної комп'ютерної моделі всій території Нідерландів і моделювання на її основі можливих повеней та паводків. Цей проект реалізується інститутом Deltares і Делфтським технологічним університетом.

Наведено відому та запропоновано нову умову переходу з одного граничного стану протипаводкової споруди та її основи в інший за окремо для короткочасного та довготривалого режиму навантаження.

Було удосконалено засоби автоматизованого розрахунку пропусків із водосховищ басейну річки шляхом формалізації та автоматизації ведення даних про параметри протипаводкових споруд, а також перевірено ці засоби на басейні р. Південний Буг.

Для ведення даних про параметри протипаводкових споруд, як оптимальну, було обрано систему управління базою даних MS Access, яка є дуже поширеною у галузі управління водними ресурсами та господарством в України, а також є дуже багатофункціональною для збирання та оброблення інформації. Для візуалізації в ГІС стану обстежених гідротехнічних споруд як оптимальний було обрано ГІС-пакет «Панорама 10» («Карта 2008»), оскільки він має весь необхідний інструментарій для досягнення поставленої мети.

Удосконалена методика, засоби та візуалізація в ГІС дозволить в подальшому підвищити екологічну безпеку басейну річки.

Проаналізовано результати обстеження гідротехнічних споруд. Під час обстеження гідротехнічних споруд водойм Вінницької області, щодо готовності їх до пропуску весняної повені 2012 року було встановлено, що гідротехнічні споруди придатні для використання і за призначенням здатні пропустити весняний паводок у 2012 році. Також під час обстеження було встановлено стан гідротехнічних споруд. Обстеженням було встановлено, що гідротехнічні споруди находяться в хорошому і в задовільному стані крім однієї, яка находиться у селі Бруслинівка Літинського району, що перебуває в аварійному стані.

Результати роботи передано Басейнове управління водних ресурсів р. Південний Буг для їх подальшого використання на практиці для поліпшення стану та екологічної безпеки водних ресурсів Вінницької області.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?