Реферат «Судова система США», 2011 рік

З предмету Право · додано 26.10.2012 11:49 · від Ігор · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3-7 1. Особливості судоустрою США.8-9 2. Федеральна система судів США.10-11 3. Система судів штатів.12-13 4. Структура судів штату Вірджинія.14-15 5. Структура судів штату Каліфорнія.16-18 6. Структура судів штату Іллінойс.19-20 Висновок.21-22 Список літератури.23

Висновок

Підводячи підсумки дослідницької роботи та аналізуючи судову систему Сполучених Штатів Америки, я можу сказати, що це країна, яка дійсно має досить унікальну судову систему, як уже зазначалося на початку, що зумовлено федеративним устроєм США.

Як ви вже мабуть помітили в США відсутній спеціальний Конституційний суд, і тому функціями конституційного контролю наділений Верховний суд країни. Рішення Верховного суду США щодо конституційності законів є джерелом права, оскільки створювана норма поширюється як на розглядувану справу, так і на подібні справи в майбутньому.

Варто звернути увагу на негативні сторони, які полягають у тому, що вищі судові органи федерації і штатів слабко пов’язані власними прецедентами: прецедент має правило вільної дії, він не формалізований, рухливий – постійно змінюється, обновляється. Трактування судового прецеденту є більш м’яким, що дозволяє, наприклад, Верховному суду не дотримуватися прецедентів, ним створених, і коригувати їх.

Також я вважаю, що негативним у загальній судовій системі США є те, що там існує декілька різних судових систем, незалежних одна від одної. У багатьох випадках діє паралельна юрисдикція двох або більше судових систем, що також обумовлюється федеративним устроєм. Поділ судових органів на федеральні та суди штатів лише ускладнює судові процедури країни. Адже федеральні суди організовані на основі Конституції США і покликані застосовувати Федеральне законодавство, а п’ятдесят штатів створили п’ятдесят різних судових систем, організувавши їх на основі своїх власних конституцій. У деяких конституціях штатів передбачено створення судової системи цілком. Але на мою думку, це і є найбільшою проблемою як судоустрою, так і правової системи цієї країни, що призводить до певних проблем та труднощів у судочинстві. Штати не повинні бути наділені законодавчою владою, адже саме це і спонукає їх до прийняття своїх власних конституцій, норм права, що і призводить до створення власних судових систем. Якщо Сполучені Штати Америки – федерація, то на всій її території повинна діяти єдина – Конституція США, на всіх її землях повинне застосовуватись єдине Федеральне законодавство, і у всіх штатах повинна функціонувати єдина федеральна судова система. Саме такі кардинальні зміни у цій країні здатні усунути більшість проблем судочинства, певною мірою полегшити роботу служителів Феміди та стабілізувати ситуацію в правовій системі країни.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?