Реферат «Вплив художньої літератури на формування особистості, її світоглядних орієнтирів», 2011 рік

З предмету Література · додано 26.10.2012 01:36 · від Ігор · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3-5 1. Особливості формування у дітей молодшого шкільного віку світоглядних умінь, понять, ідей.6-11 2. Мистецтво і світогляд.12-18 3. Роль художньої літератури у формуванні національних цінностей дитини.19-25 Висновок.26-27 Список використаної літератури.28

Висновок

Підводячи підсумки дослідницької роботи можемо констатувати той факт, що розвиток людини — надзвичайно складний процес, в якому беруть участь багато факторів. Серед них помітну роль відіграє і художня література — специфічна сфера діяльності з різнорідними і неоднозначними зв'язками з багатьма сферами суспільного життя. Розвиваючись під безпосереднім впливом ідеологічних і соціально-економічних процесів, художня література, в свою чергу, має на них суттєвий вплив, і передусім тоді, коли вона виступає ефективним засобом формування людини.

У своїй роботі, я підіймав питання впливу художньої літератури на формування особистості, її світоглядних орієнтирів. Вже давно відомо, що людина формується як особистість ще з малку, а тому з самого дитинства необхідно приділяти багато уваги морально-етичному вихованню дитини, прищеплювати любов до колискової пісні, рідного краю, казок, приказок, віршів. Саме в цих художніх творах маленька особистість вперше чує якусь ідею, вчиться розрізняти добро і зло, поступово у неї прищеплюється любов до рідного народного слова.

Виходячи із змісту моєї роботи, можемо сказати, що саме художня література своїми засобами здатна справляти найбільший вплив на формування людини з поміж усіх інших видів мистецтва. Взагалі соціальна значущість мистецтва визначається рівнем впливу художніх образів на внутрішній світ людини, на всі напрямки її соціальної діяльності. Найталановитіший дослідник цієї проблеми — Л.С. Виготський відзначав, що мистецтво втягує в коло соціального життя найінтимніші і найособистіші складники нашої істоти. Для цього мистецтво володіє значним арсеналом специфічних засобів, відсутніх в інших формах людської свідомості. Ідеологічні аспекти в літературному творі, будучи органічно вплетеними в тканину живих, зримих художніх образів, впливають на свідомість людини непомітно, як і на розум, почуття, волю.

Характеризуючи цей феномен, Ф.М. Достоєвський відзначив, що в процесі спілкування з мистецтвом художні враження, "поступово нагромаджуючись, пробивають з розвитком серцеву кору, проникають у серце, в його сутність, і формують людину". Передаючи людям цілісний конкретно-почуттєвий соціальний досвід, мистецтво використовує феномен емоційної пам'яті людини, яка в багато разів сильніша за раціональну. Емоційна пам'ять надзвичайно тривка і формується як "пам'ять серця" без усякого заучування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?