Курсова робота «НАТО ХХІ ст.: проблеми і перспективи»

З предмету Транснаціональні корпорації · додано 20.10.2012 22:27 · від Тая Кейс · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ I. Перспективи розвитку НАТО у XXI ст.: трансформація політики альянсу. 4 1.1. Формування основ військової реформи. 4 1.2. Трансформація політики НАТО у ХХІ ст. 10 1.3. Розширення НАТО. 15 1.4. Сценарії подальшого стратегічного розвитку НАТО. 18 Розділ II. Основні проблеми функціонування північноатлантичного альянсу у XXI ст. 22 Висновки Список використаних джерел та літератури

Висновок

Таким чином, на сьогодні НАТО – це міжнародна міжурядова організація регіонального характеру, що створена для реалізації військово-політичного співробітництва між її держава-членами з метою створення системи колективної безпеки.

Цитуючи слова речника НАТО Джеймса Аппатураї, доцільно зазначити: «Трансформація НАТО – це не одинична подія. це тривалий процес і він не може розпочатися у понеділок і завершитися у п’ятницю, він відбувається 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 12 місяців у році».

Таким чином ключовими аспектами оборонної трансформації Північноатлантичного Альянсу відзначено подальший розвиток і посилення сил швидкого реагування НАТО, покращення стратегічних перевезень, зміцнення кібер-захисту, перегляд Командної структури НАТО у мирний час для того, щоб зробити її тоншою та ефективнішою.

Загрози трансатлантичній спільноті у ХХІ ст. ставатимуть дедалі асиметричнішими за характером та походитимуть скоріше від недержавних утворень, ніж від офіційно визнаних національних збройних сил. Щоб протистояти ним Альянс має стати гнучкішим та здатним негайно реагувати.

Загрози також можуть походити з-поза меж євроатлантичного регіону. А отже, Альянс має стати організацією, яка має партнерів в усьому світ і визнає, що з загрозами необхідно боротися разом, де б вони не виникали.

НАТО не може протистояти загрозам самотужки. Трансатлантичний альянс повинен брати участь у вироблені комплексних політичних, економічних та військових рішень, співпрацюючи з неурядовими організаціями, такими як ООН, Європейський Союз та Організація безпеки та співробітництва в Європі.

Лише такий підхід надасть змогу розв’язати як економічні, так і політичні та ідеологічні питання, що лежать в основі конфліктів.

Реалізовуючи глобальні підходи у своїй політиці, НАТО виступає за впровадження глобального всеохоплюючого підходу до питань міжнародної безпеки та внеску усіх світових гравців.

На основі аналізу наукової літератури у галузі функціонування Альянсу можна зробити висновок, що НАТО – це міжурядова організація, політико-безпековий союз, об’єднаний спільною системою цінностей, до яких належать демократія, свобода, верховенство права, вирішення спорів мирним шляхом і ринкова економіка. Альянс є основою для збереження миру та майбутньої безпеки.

Отже, на сьогодні НАТО розглядається як організація особливого значення, оскільки це єдина організація, яка законним та взаємоємопов’язуючим шляхом зобов’язує США та Європу колективно захищати одне одного; як політична організація, яка здатна розгортати військової засоби.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?