Курсова робота «Керамічний гравій (керамзит). Сучасний стан виробництва і ринку в Україні», 2011 рік

З предмету Товарознавство · додано 16.10.2012 22:20 · від Іра Шкрюба · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Сировина для виробництва керамзиту.5 2. Номенклатура та основні властивості керамзиту.8 3. Технологія виробництва керамзиту.14 3.1. Сухий спосіб.17 3.2. Пластичний спосіб.18 3.3. Порошково-пластичний спосіб.20 3.4. Мокрий спосіб.20 3.5. Охолодження керамзиту.21 4. Спучування глинистої сировини.22 4.1. Спучування глинистої сировини на керамзит вібраційним методом.22 4.2. Спучування глинистої сировини на керамзит в електричному полі високої частоти.25 4.3. Виробництво керамзиту по ступінчастому способі в кільцевій печі з обертовим подом.27 4.4. Спучування глинистої сировини на керамзит в печах киплячого шару.29 5. Сфери застосування керамзиту.30 6. Сучасний стан виробництва і ринку в Україні.32 Висновок.37 Використана література.40

Висновок

Керамзит - легкий пористий будівельний матеріал, отриманий шляхом випалу легкоплавких глин. Має форму овальних гранул.

Керамзит випускається у вигляді щебеня або гравію.

Іноді керамзит застосовують, як теплоізоляційну і звукоізоляційну засипку в будівлях.

Керамзитове зерно — склоподібна пориста маса, із замкнутими порами сферичної форми, покрита тонкою оболонкою. На керамзитах марки 700, 800 можна отримувати легкі бетони. Межа міцності таких бетонів при стисненні — 20, 30, 40 МПа. Бетони використовуються для виробництва панелей перекриттів, в мостобудуванні, скрізь, де необхідно знизити масу конструкцій.

Керамзитовий щебінь — це заповнювач для легких бетонів. Щебінь має довільну форму з розмірами зерен від 5 до 40 мм. Керамзитовий щебінь отримують шляхом дроблення крупних кусків спученої маси керамзиту.

Виробництво керамзиту ведеться переважно у вигляді гравію з величиною зерен 5—40 мм. Керамзитовий пісок гравелистої форми (зерна до 5 мм) виходить при випаленні сировини в печах киплячого шару або при випаленні глинистої породи в печах, що обертаються. Керамзитовий гравій застосовують для пристрою тепло- і звукоізоляційних засипок будівельних конструкцій.

Випал глини здійснюється в металевих барабанах-печах, діаметром 2-5 метрів і довжиною до 70 метрів. Барабани встановлюються під невеликим кутом, глиняні гранули засипаються у верхню частину печі, під впливом сили тяжіння вони скочуються до нижньої частини, де встановлена форсунка для спалювання палива. Час перебування гранул в печі близько 45 хвилин. Іноді використовують двухбарабанні печі, де барабани відокремлені один від одного порогом і обертаються з різними швидкостями. Зарубіжні керамзитові заводи застосовують також трьохбарабанні печі. Подібні печі дозволяють використовувати менш якісну сировину, хоча на виході якість керамзиту не відрізняється від вітчизняного.

Сировиною для виробництва керамзитового гравію є різновиди глинистих порід, що під час випалу з домішками або без них спучуються, створюючи легкий заповнювач ніздрюватої структури для легких бетонів. Можуть застосовуватися пухкі, щільні, кам'яноподібні глини і суглинки, метаморфізовані глинисті сланці й аргіліти, які не розмокають у воді, характеризуються високою щільністю, а також бентонітові глини.

Область застосування керамзиту досить широка: застосовується для озеленення плоских дахів, в якості легкої добавки для теплоізоляційних цегляних стін, для легкого бетону. Використовується у вигляді насипного матеріалу для теплоізоляції грунту, газонів на терасах, теплоізоляції і дренажу у земляних насипах доріг, які прокладають у водонасичених грунтах, а також для створення оптимального мікроклімату для кореневої системи рослин.

Основні підприємства по виготовленню і продажу готової продукції

• ВАТ «Одеський керамзитовий завод», м. Одеса

• ВАТ Завод «КЕРАМЗИТ», м. Вінниця

• Хмельницький завод керамзитового гравію, м. Хмельницький

• ВАТ «Марганецький завод керамічного гравію», м. Запоріжжя (найбільший, виробляє близько 530 тис. м.куб в рік)

• Кіровоградський керамзитовий завод, м. Кіровоград

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?