Курсова робота «Особливості функціонування світового фінансового ринку», 2012 рік

З предмету Економіка · додано 24.09.2012 17:51 · від boriss · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1 Теоретичні засади функціонування світового фінансового ринку 1.1. Загальна характеристика світового фінансового ринку.5 1.2. Учасники світового фінансовго ринку.13 1.3. Роль процесу глобалізації у розвитку світового фінансовОго ринку.18 Розділ 2 Аналітичний аспект функціонування складових світового фінансового ринку 2.1. Світовий валютний ринок.23 2.2. Світовий ринок акцій.27 2.3. Світовий ринок облігацій.31 Висновки.34 Список використаних джерел.36

Висновок

В останні десятиліття світовий фінансовий ринок отримав широкий розвиток і в даний час відіграє провідну роль у функціонуванні міжнародної економічної системи. Серед тенденцій розвитку світового фінансового ринку можна виділити наступні: глобалізацію, інтернаціоналізацію, інституціоналізацію, зростання міжнародної конкуренції, інтеграцію, конвергенцію, інформатизацію та комп'ютеризацію і концентрацію світових ринків.

Основну роль у процесі глобалізації фінансових ринків відіграла зміна світової валютної системи (криза Бреттон-Вудської валютної системи та введення стандарту СПЗ), зняття бар’єрів на прямі і портфельні міжнародні інвестиції, розвиток зв’язку та комп’ютерних технологій, поява нових похідних фінансових інструментів, зниження інвестиційних ризиків унаслідок підвищення відкритості конкретних компаній і загальної державної фінансової системи в країнах-одержувачах капіталу.

Незважаючи на те що глобалізація об'єктивно стала невід'ємним аспектом ведення бізнесу на світових фінансових ринках і учасники ринків асоціюють з цим процесом найвищий ступінь складності, велику частку постійних витрат (витрати на придбання й обслуговування інформаційних систем і мереж і т.п.), високі вимоги до фахівців і дуже тверде конкурентне середовище, питання про ступінь привабливості глобального ведення бізнесу для більшості неоднозначний. Спрощено можна також зробити висновок, що багато хто бажають, але деякі можуть брати участь у цьому процесі. Рівень вимог і вхідний бар'єр в успішний і постійний глобальний бізнес на сьогоднішній день високий навіть для окремих ніш бізнесу, так що тільки далеко не всім повезло грати тут вирішальну роль. Це не зменшує, однак, інтерес і прагнення бути причетними до цього всесвітнього процесу в інших учасників ринків, але орієнтири дуже високі, і навіть лідерство в окремо узятій країні не означає бути у фіналі серед кращих у світі.

Таким чином, наслідком глобалізації стало економічне розшарування між країнами та регіонами світу, тому найбільший виграш від глобалізації фінансових ринків зможуть одержати ті держави і компанії, які мають більш високий рівень організації, володіють значними фінансовими ресурсами, а також опановують сучасні знання і технології ведення бізнесу, зокрема інформаційні.

Щодо структури світового фінансового ринку, то варто відмітити, що ринки корпоративних акцій і облігацій росли випереджальними темпами порівняно з іншими сегментами фінансового ринку. Якщо в 1990 р. іноземні інвестори володіли 7% світового обсягу корпоративних облігацій, то в 2010 році їх частка склала 21%., а вкладення в іноземні облігації (переважно корпоративні) стало другим за величиною сегментом світового фінансового ринку (2,5 трлн. дол. в 2009 р.). Найбільше зростання спостерігалося у США, країнах Єврозони і Східної Європи.

У цей же період найбільш активно росли фінансові ринки країн розвиненої економіки. У 2006 р. приріст їх фінансових активів склав чверть світового приросту фінансових активів (5,3 трлн дол), в 2010 р. ринок зріс на 35% і склав 34,80 трлн. дол. При цьому обсяг їх корпоративних облігацій за 2002-2009 р. виріс у п'ять разів. Цьому сприяв зростаючий попит інвесторів на активи з високою прибутковістю і їх бажання диверсифікувати інвестиції.

Найдинамічніше розвивався китайський фінансовий ринок, який за своєю величиною обігнав фінансові ринки Великобританії, Німеччини і Франції і став третім за величиною в світі після США і Японії. Наступним найбільшим одержувачем інвестицій стала Росія, домінуюча за своїм фінансовим масштабами серед ринків Східної Європи. Її фінансові активи порівнянні з фінансовими активами Індії і більше, ніж фінансові активи всіх країн Східної Європи разом узятих.

Дана позитивна тенденція була перервана світовою фінансовою кризою, яка обвалила фінансові ринки після їх майже тридцятирічного зростання, перервавши становлення ще незміцнілих фінансових ринків країн розвиненої економіки, проте, незважаючи на це, світовий ринок продовжує успішно функціонувати і залучати у глобальні процеси усе більше учасників.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?