Реферат «Торгівельна політика країн з різними рівнями розвитку економіки», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 22.09.2012 16:11 · від ЛЮда · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Торгівельна політика: тенденції розвитку. 4 2. Проблеми орієнтації торгівельної політики країн, що розвиваються 7 3. Торгівельна політика країн з перехідною економікою 9 4. Державний вплив на міжнародну торгівлю 11 5. Протекціоністські інструменти торгівельної політики 15 6. Альтернативні методи підвищення конкурентоспроможності світового ринку 18 Висновки 20 Список використаної літератури 21

Висновок

Нині жодна країна світу не може обійтись без зовнішньої торгівлі. За допомогою зовнішньої торгівлі національна економіка взаємодіє з господарствами інших країн. Водночас вона є основним каналом, за допомогою якого світовий ринок через посередництво інтернаціональної вартості, світових цін впливає на національне виробництво, диктуючи конкурентні техніко – економічні параметри виробництва, рівень витрат, стандарти якості, критерії ефективності тощо.

Світова торгівля є рушієм виробництва як окремих країн та регіонів, так і світового господарства в цілому, оскільки вона забезпечує більш раціональне використання матеріальних та людських ресурсів на всіх рівнях господарювання. Світове виробництво, як і виробництво окремих країн та регіонів, протягом останніх 30 років стало дедалі більше і більше залежати від зовнішньої торгівлі.

Міжнародна торгівля слугує важливим засобом збалансованості між виробничими можливостями та перевагами споживачів, дозволяє отримувати продукти, в яких відчувається дефіцит, і реалізувати надлишок, котрий не поглинається внутрішнім ринком. Тим самим міжнародна торгівля дозволяє досягти більш високого рівня задоволення потреб для населення кожної з торгуючих країн Нерозвинутість спеціалізації і торгівлі призводить до зниження життєвого рівня в цілому, бо виробництво товарів ведеться менш ефективно.

Для країн, що розвиваються, за всіх відмінностей між ними, вибір торгівельної політики має особливі труднощі, пов'язані з рядом обставин:

- залежністю їх становища від промислово розвинутих країн (ПРК);

- перехідний стан економіки, незважаючи на загальну орієнтацію на формування розвинутих ринкових відносин;

- в цілому більш низький рівень розвитку продуктивних сил;

- такої структури економіки, котра вимагає експортно – імпортної орієнтації.

Мистецтво торгівельної політики полягає в тому, щоб знайти точку рівноваги між двома тенденціями: вільної торгівлі і протекціонізму. Кожна політика має свої позитивні якості і недоліки, котрі залежать від обставин місця і часу її застосування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?