Курсова робота «Становлення та перспективи розвитку іпотечного житлового кредитування в Україні», 2012 рік

З предмету Економіка · додано 21.09.2012 22:18 · від Ліда · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Сутність банківського кредитування ринку нерухомості україни.4 1.1. Банківський кредит як джерело фінансування об’єктів нерухомості.4 1.2. Іпотечний кредит та його учасники.9 Розділ 2. Дослідження сучасного стану та особливостей механізму банківського кредитування.14 2.1. Механізм кредитування житлового фонду.14 2.2. Аналіз сучасного стану житлового іпотечного кредитування.20 2.3. Світовий досвід іпотечного кредитування в умовах економіки України.28 Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку банківського кредитування житла в україні.33 Висновки.37 Список використаної літератури.39 Дотатки.40

Висновок

Розвиток кредитування житлового фонду значною мірою залежить від законодавчого забезпечення захисту прав банків-кредиторів. До останнього часу брак відповідних гарантій практично унеможливлював розвиток даного виду кредиту, за таких умов він був непередбачуваним, неврегульованим і високоризикованим.

За останнє десятиліття XX ст. Україна пройшла початкові етапи земельної реформи, складовою якої став процес формування вітчизняного законодавства про іпотеку. Так вступив в силу з 1 січня 2004 року Закон України „Про іпотеку”, який вважається одним із найпрогресивніших на теренах Центральної та Східної Європи.

Закон України “Про іпотеку” системно регулює іпотечні відносини і зорієнтований на захист інтересів кредиторів. У ньому зроблено спробу вирішити низку проблем, що дасть змогу значно поліпшити практичне застосування кредитування житлового будівництва, уніфікувати правила його здійснення за загальноприйнятими міжнародними стандартами, розширити можливості для іпотечного кредитування та створити умови для становлення й успішного розвитку даного виду кредитування.

По-друге досліджуючи сучасний стан та особливості механізму іпотечного кредитування ми дійшли наступних висновків, що часовий лаг у рівнях розвитку іпотечних ринків України та інших східноєвропейців, скажімо, сусідньої Польщі, складає близько 3-5 років. Хоча становлення національних систем іпотечного кредитування у Польщі, Чехії, Угорщині та Україні відбувалося за приблизно однакових умов і було зумовлене нагальною необхідністю вирішення житлового питання, яке виникло в результаті трансформації планової економіки на ринкових засадах та згортання державних програм забезпечення населення житлом.

Результати 2011 року виявилися для ринку іпотечних кредитів набагато сумніше, ніж були в 2010 році. Середні реальні ставки, які плавно знижувалися до вересня 2011, восени так різко подорожчали, що по деяких термінах перевищили показники початку 2011 року на величину до 0,4 п.п.

Середні реальні ставки за кредитами на купівлю житла на вторинному ринку перші вісім місяців 2011 року впевнено продовжували тенденцію 2010 року і знижувалися, ще вселяло надію в потенційним позичальникам. У підсумку, за станом на 05.09.2011 р., за даними компанії "Простобанк Консалтинг", середня ставка по кредитах на покупку житла строком на 20 років становила вже 16,84% реальних річних. Востаннє настільки низька вартість кредитів на ринку спостерігалася лише в найкращі місяці далекого 2008 року: за даними компанії "Простобанк Консалтинг" на 14.01.2008 р., середня ставка з позик строком на 20 років становила 16,5% реальних річних, а трохи пізніше, у серпні-2008, вона вже зросла до 21,4% реальних річних.

Загальне враження від 2011 року в сфері іпотеки - це помітне пожвавлення, порівняно з попередніми трьома роками. Так, з'явилися давно забуті пропозиції щодо рефінансування іпотечних кредитів. Крім цього, знову активізувалися програми кредитування при сприянні з Державної іпотечної установи, хоча через малі суми, виділені на програму, а також через те, що умови по таких кредитах не набагато відрізняються від стандартних, очікуваного прориву у забезпеченні житлом завдяки програмі не сталося. Нарешті, почала поліпшуватися ситуація з молодіжним кредитуванням: тепер держава виділяє кошти на повернення старих боргів і навіть на нові програми та проекти.

В цілому варто зазначити, що позитивні тенденції розвитку іпотечного кредитування в Україні, взагалі, та житлового іпотечного, зокрема, можуть стати запорукою його подальшого розвитку. Аналіз нинішньої ситуації на вітчизняному ринку іпотечного кредитування придбання житла дозволяє сформувати першочергові питання, які потребують і наукового дослідження та обґрунтування. Ринок іпотечного кредитування створюється в умовах поступового поліпшення таких базових макроекономічних показників, як зростання валового внутрішнього продукту, низькі темпи інфляції, стабільність національної валюти, підвищення зацікавленості внутрішніх інвесторів у вкладенні коштів у боргові цінні папери, що дає змогу забезпечити динамічний його розвиток.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?