Курсова робота «Актуальність використання пісень для вивчення англійської лексики у 5 класі середньої загальноосвітньої школи», 2010 рік

З предмету Іноземні мови · додано 23.08.2012 14:43 · від olga · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Перелік умовних скорочень Вступ РОЗДІЛ 1: Психологічні та методичні основи навчання англійської лексики у 5 класі загальноосвітньої школи: 1.1. Зміст, мета і завдання навчання лексики у 5 класі загальноосвітньої школи. Процес засвоєння лексичного матеріалу 1.2. Психофізіологічні особливості учнів 5х класів та організація процесу навчання лексики 1.2. Роль пісні в інтенсифікації вивчення англійської лексики РОЗДІЛ 2: Організація процесу навчання лексики із застосуванням пісень 2.1. Критерії відбору пісень до уроку. Методика роботи над піснею на уроці. 2.2. Фрагмент уроку для 5 класу з навчання лексики з використанням пісні на тему «Clothes» Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Теоретичні психологічні та методичні дослідження дозволяють зробити висновок про те, що в ході навчання учнів 5-х класів іноземної лексики використання пісень та робота над вправами до них є обов’язковими, з метою більш ефективного формування, розвитку та вдосконалення репродуктивної лексичної навички. Навчальні пісні значною мірою допомагають реалізувати мету навчання лексики учнів 5х класів середньої загальноосвітньої школи.

В ході теоретичного дослідження було доведено, що вживання пісень для навчання лексики відповідає психологічним особливостям учнів 10-12 років, сприяє активізації формування та розвитку лексичних навичок говоріння, забезпечує свідоме, а не механічне засвоєння учнями передбаченого програмою активного лексичного мінімуму, допомагає забезпечити комунікативну спрямованість навчального процесу, сприяє підвищенню інтересу учнів до уроків іноземної мови.

Крім того, врахування вікових особливостей учнів 5х класів потребує використання різноманітних засобів активізації мовленнєвого мислення. Тобто, з психологічної точки зору, використання навчальних ігор та пісень у процесі практичного оволодіння іноземною лексикою учнями 5х класів середньої школи є цілком виправданим, доцільним, ефективним.

Змістом навчання лексики на початковому етапі є забезпечення головної мети навчання, яка полягає у тому, щоб навчити учнів спілкуватися іноземною мовою в типових ситуаціях повсякденного життя в межах засвоєного програмного матеріалу. Вивчення нових ЛО відбувається у три етапи: презентація ЛО, автоматизація дій учнів з цими лексичними одиницями та включення сформованої лексичної навички в різні види мовлення. На будь-якому з цих етапів можна використовувати пісню, яка надає можливість не тільки засвоїти вивчене, але й набути нових знань у контексті змісту пісні.

Отже, враховуючи психологічні характеристики учнів 5х класів та методичні можливості пісень, рекомендується їх систематичне використання, яке допоможе забезпечити краще засвоєння учнями основних ЛО, формування лексичних навичок говоріння.

Пісня допомагає побороти сором’язливість, тобто подолати психологічних бар’єр і отримати віру в свої сили. Завчити один-два зразки мовлення за допомогою пісні не потребує особливих зусиль. Більше того, слабко підготований у мовному відношенні учень під час роботи над піснею може виявити винахідливість та кмітливість, а це не менш важливо для розвитку навичок говоріння. Атмосфера зацікавленості та радості, відчуття посильності завдань, які пропонує робота під піснею створюють учням сприятливу психологічну атмосферу, що безперечно позначається позитивно на результатах навчання.

Головне – викликати перше почуття задоволення: «Виявляється, я можу вже і говорити, і співати та розуміти пісню разом з усіма!»

Коментар модератора

32 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?