Реферат «Особливість та сучасне значення регіону Латинська Америка для ЄС», 2006 рік

З предмету Історія · додано 24.05.2012 11:04 · від Марина · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Значення регіону Латинська Америка для ЄС Розділ 2. Відносини Меркосур і ЄС Висновки Список використаної літератури

Висновок

Європейський Союз є важливим торговим партнером Латинської Америки, значущим джерелом прямих зарубіжних інвестицій і провідним донором, що надає допомогу з метою розвитку регіону.

Кожні два роки ЄС та всі країни Латинської Америки і Карибського басейну проводять дворегіональну зустріч на вищому рівні, яка охоплює широкий спектр питань: політичних, економічних, освітніх, наукових, методологічних, культурних та соціальних. Всі латиноамериканські країни, сформовані за групами або кожна окремо, пов'язані зараз з ЄС угодою про асоційоване членство, угодами про співробітництво або торгівельними угодами.

Європейський Союз проводить переговори про підписання угоди про асоційоване членство з країнами Південної Америки, які входять до спільного ринку (Бразілія, Аргентина, Парагвай і Уругвай), включно зі створенням зони вільної торгівлі між двома групами.

Латинська Америка представляє значний інтерес для третіх країн, які прагнуть до посилення свого впливу. Це – ЄС, Іспанія, Китай, Росія. Водночас наявність значних природних ресурсів об’єктивно призводить до збільшення значимості регіону в вирішенні таких глобальних проблем, як забезпечення енергетичної, продовольчої, економічної безпеки.

Особливістю регіону в ХХІ ст. стала стабільність, динамізм економічного та соціального розвитку. Темпи економічного зростання регіону починаючи з 2004 року помітно випереджують темпи зростання як світової економіки, так і лікуючих індустріальних держав.

Отже можна сказати, що у ХХІ ст. принципово змінюється роль Латиноамериканського регіону в світовій політиці. Країни регіону трансформуються в важливіших акторів міжнародних відносин, прагнучи реалізувати зовнішньополітичний курс, у рамках якого можливо найбільш ефективно реалізувати національні інтереси країни. Зростає значення всього Латиноамериканського регіону як значного актора сучасної системи міжнародних відносин, що все більше впливає на формування нового світового порядку.

Коментар модератора

19 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?