Курсова робота «Проблеми України в контексті кейнсіанських моделей економічного зростання», 2010 рік

З предмету Економіка · додано 18.05.2012 01:06 · від Роман · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні аспекти кейнсіанських моделей економічного зростання 4 1.1. Загальний огляд кейнсіанських моделей економічного зростання 4 1.2. Посткейнсіанська модель економічного зростання Р. Харрода.7 1.3. Модель економічного зростання Є. Домара 10 Розділ 2. Застосування кейнсіанства на практиці 13 2.1. Аналіз структури й динаміки економічного розвитку США в контексті кейнсіанських моделей економічного зростання 13 2.2. Економічний розвиток Росії та його зв'язок із кейнсіанськими моделями економічного зростання 17 Розділ 3. Україна та можливість використання кейнсіанських моделей економічного зростання 20 3.1. Аналіз економічного зростання України протягом останього десятиліття та наслідків світової фінансової кризи 20 3.2. Актуальність кейнсіанських моделей для українського уряду 24 Висновки 31 Список використаної літератури 33

Висновок

Отже, підсумовуючи викладений матеріал, можна зазначити, що Дж. Кейнс надавав перевагу короткостроковому періоду. Його послідовники урізноманітнили цей напрям, додавши аналіз довгострокової перспективи. Рушійною силою економічного зростання вони визначили інвестиції.

Що ж до практичного втілення ідей послідовників Кейнса, то найкраще вони розкрилися у США. Фактично історія економічного розвитку США – пряме підтвердження кейнсіанських моделей. На прикладі економічного зростання США ми можемо найяскравіше бачити застосування кейнсіанських моделей економічного зростання, оскільки небувалий економічний розвиток США 90-х років продиктований у першу чергу зміщенням акцентів держави на створення сприятливих інвестиційних умов. Саме інвестиції та інновації зіграли ключову роль і довели дієвість моделей економічного розвитку послідовників Кейнса

Росія також намагається реалізувати свій економічний потенціал, використовуючи кейнсіанські моделі, щоправда поки що без особливих успіхів, оскільки Росія все ще знаходиться на стадії трансформації економіки, але вона рухається у правильному напрямку. Росія ще не досягла ні інформаційної стадії розвитку, ні стадії масового виробництва та споживання. Але і уряд РФ, і науковці визнають, що головним чинником економічного зростання мають стати інвестиції. Зараз Росія має певні труднощі із залученням як зовнішніх (через недовіру уряду з боку іноземних інвесторів) так і внутрішніх (через нерозвиненість інвестиційних ринків та інститутів) інвестицій, які так необхідні економіці. За такої ситуації головним інвестором має виступити сама держава, аби підштовхнути до модернізації передові галузі економіки, які поведуть за собою й інших.

Щодо України, то впродовж останніх років не можливо визначити цілеспрямовану і чітко виражену державну політику. Україна пережила десять років падіння, внаслідок чого ВВП знизився до 40,8%, а після наступних дев’яти років зростання ледь сягнув 74,1% від рівня 1990 р. Порівняно з 1991 р. реальні наявні доходи населення спочатку знизилися до 32,9% у 1999 р., а потім зросли до 101,3% у 2008 р. Отже, 18 років для зростання доходів населення в цілому втрачено. Можливості основоположних цілеспрямованих структурних змін для побудови соціально орієнтованої ринкової економіки, громадянського суспільства й ефективної політичної системи в Україні не були використані належним чином ні при трансформаційній кризі 1990-х рр., ні в умовах економічного зростання 2000-2008 рр., коли з’явилися фінансові ресурси для таких перетворень.

Не надто оптимістична ситуація і в інвестиційній та інноваційній сфері економіки. Обсяги інвестицій в економіку залишають бажати кращого, а щодо інноваційної діяльності, то Україна залишається однією із найбільш відсталих країн Європи у даному сенсі.

На таку непросту ситуацію накладається ще й світова економічна криза, тому більшого значення набувають саме короткострокові кейнсіанські заходи, з яких Україна взяла на озброєння: регулювання банківської сфери, фінансів держави та соціального захисту населення. Щодо довгострокових проектів, то тут головна надія на Євро 2012, яке може стати локомотивом реструктуризації вітчизняної економіки.

Отже, дана робота показала, що кейнсіанські рецепти все ще використовуються та можуть бути ефективними зокрема і для України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?