Курсова робота «Соціальна стратифікація», 2004 рік

З предмету Соціологія · додано 22.04.2007 22:32 · від FuntikMuntik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ І. Вчені про теорію соціальної стратифікації ІІ. Соціальна стратифікація та соціальна мобільність 2.1. Проблеми соціальної стратифікації 2.2. Системи стратифікації 2.3. Поняття соціального статусу 2.4. Статусні групи 2.5. Типи стратифікаційних систем ІII. Ступені соціальної ієрархії 3.1. Соціальна нерівність. 3.2. Проблеми нерівності 3.3. Влада і суспільство Висновки Список використаної літератури

Висновок

Сьогодні людство, мабуть, примирилося з невідворотністю нерівності, але нерівності, яка не ображає людської гідності, спирається на чіткі та зрозумілі засади, не припускає узурпації благ і можливостей для виключного користування окремими індивідами чи групами.

Профіль соціальної стратифікації відбиває ступінь стабільності суспільства. Надзвичайне розтягування профіля стратифікації, його надзвичайно велике дрібнення на окремі прошарки, верстви може викликати серйозні соціальні катаклізми, бунти, соціальні вибухи, що ведуть до хаосу, насилля, гальмують розвиток суспільства, ставлять його на межу розвалу. Укрупнення профілю стратифікації, насамперед, за рахунок зняття верхівки конусу соціальної піраміди – явище, що повторюється в історії всіх суспільств. І важливо, що воно здійснюється не в неконтрольованих стихійних процесах, а свідомою реалізацією державної політики. Соціолог П.Сорокін підмітив і зворотний бік процесу укрупнення профілю стратифікації. Такий процес може звести нанівець сам принцип соціальної ієрархії. Стабільність ієрархічної структури суспільства залежить від питомої ваги і ролі середнього класу і верств. Займаючи протилежне становище, середній клас здійснює своєрідну зв’язуючи і дефілюючи, тобто поглинаючу соціальні хитання, зм’якшуючу роль між двома полюсами соціальної ієрархії, знижуючи накал їх протистояння. Чим сильніше середній клас, тим більше у нього шансів впливати на політику держави, формування фундаментальних цінностей суспільства. Наявність потужного середнього пласта в соціальній ієрархії багатьох сучасних країн дозволяє їм утримувати і зберігати стійкість, напруження серед нижчих верств населення. Ця напруженість гаситься не стільки силою насилля репресій, скільки нейтральною позицією більшості, задоволеної своїм становищем і упевненою в майбутнє. Середній клас, вважають багаті соціологи заходу, демонструє нижчим верствам і прошаркам зразки діяльності і життєвого устрою, повністю для нього можливі при певних зусиллях. Тим самим незадоволення низів нейтралізується уявленням реальної можливості досягти підвищення добробуту. Створення потужного середнього класу – головна мета політики демократичних, політичних, соціальних і економічних реформ сучасної України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?