Курсова робота «Зовнішьоекономічні зв’язки Харківської області і країн Євросоюзу», 2010 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 05.05.2012 12:22 · від Ліхван Вадим Федорович · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ і. Теоретико-методичні основи суспільно-географічного дослідження зовнішньо-економічних зв’язків.6 1.1. Поняттєво-термінологічний апарат.7 1.2. Методи та методика дослідження.16 Розділ 2. Суспільно-географічна оцінка зовнішньо-економічних зв’язків харківської області і країн євросоюзу.18 2.1. Характеристика торгівельних зв’язків Харківської області і країн Євросоюзу. 19 2.2. Характеристика експорту та імпорту послуг Харківської області і країн Євросоюзу.25 2.3. Характеристика інвестиційної діяльності Харківської області і країн Євросоюзу.29 Розділ 3. Проблеми та перспективи розвитку зовнішньоекономічних зв’язків харківської області і країн євросоюзу.32 Висновки.38 Список використаних джерел.40 Додатки.43

Висновок

Зовнішні зв'язки території (держави, регіону та іншої адміністративної одиниці) – це взаємообмін з країнами світу продуктами матеріального виробництва, послугами, інформацією на основі міжнародного поділу праці, а також співдружність політичних органів, направлене на ефективне рішення глобальних проблем людства, розширення особистих проблем громадян.

Зовнішньоекономічні зв'язки складаються з імпорту та експорту країни, а також обміну послугами та інвестиціями.

Експорт - продаж або передача на інших законних підставах товарів, що контролюються, іноземним суб'єктам господарської діяльності та їх вивезення, а митний кордон України або без нього, включаючи реекспорт товарів з митної території України.

Імпорт – закупівля або одержання на інших законних підставах від іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів, що контролюються, та їх вивезення на територію України, включаючи одержання їх представником будь-якої юридичної особи іноземної держави, іноземцем чи особою без громадянства на території України.

Зовнішньоекономічні послуги являються товаром, що не проходить митного контролю і на який не оформляється вантажна митна декларація. Послуги не приймають форму матеріальних об’єктів, на які розповсюджуються права власності.

В даній курсовій роботі була дана суспільно-географічна оцінка зовнішньо економічним зв’язкам Харківської області та країн Євросоюзу, а саме визначені певні фактори, які впливають на розвиток цих відносин, а саме це вигідне та близьке суспільно-географічне, та економіко-географічне положення, високий розвиток країн ЄС та історичні передумови виникнення торгівлі товарами, послугами та вкладання інвестицій.

Були побудовані 12 діаграм та графіків, які характеризують зовнішньоекономічні зв’язки Харківської області та країн ЄС. За цими даними було зроблено ряд аналізів та висновків про те, яку роль Євросоюз грає для нашого регіону, а також визначені основні партнери-країни – Німеччина, Польща та Італія. Також були визначені специфічні особливості відносин Харківського регіону та країн ЄС, які притаманні тільки українському регіонові.

До основних проблем у розвитку зовнішньоекономічних відносин між Харківською областю та ЄС відносяться:

1. Все ще низький технічний і технологічний рівень виробництва в більшості галузей господарства Харківської області;

2. Відставання в структурі обміну з перевищенням імпорту над експортом в країні вцілому, а у власне в структурі експорту – з перевищенням експорту сировинних товарів;

3. Недостатня зацікавленність підприємств даних регіонів в розширенні експорту;

4. Велика монополізованість зовнішнього ринку;

5. Недостатній розвиток ринкових відносин всередині національного господарства;

До основних перспектив у розвитку зовнішньоекономічних відносин відносяться:

• Продовження і вдосконалення різних форм торговельно-економічних, коопераційних, інвестиційних двосторонніх стосунків;

• Забезпечення стабільних поставок в Харківську область на взаємовигідних умовах паливно-сировинних товарів відповідно до потреб народного господарства.

• Створення з країнами ЄС спільних підприємств, транснаціональних компаній, спеціалізованих і кооперативних виробництв на базі угод про спільну діяльність;

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?