Курсова робота «Управління обіговими засобами підприємства та шляхи оптимізації їх структури», 2010 рік

З предмету Фінанси підприємства · додано 25.04.2012 14:41 · від Денис · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1. Теоретичні основи механізму управління обіговими засобами та шляхи оптимізації їх структури 6 1.1. Показники стану і ефективне використання обігових коштів 6 1.2. Управління обіговими коштами і шляхи поліпшення використання обігових коштів 13 2. Аналіз обігових засобів дп «міжнародний аеропорт «бориспіль» 18 2.1. Характеристика ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 18 2.2. Аналіз фінансового стану ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 20 2.3. Аналіз обігових засобів ДП «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» 32 3. Шляхи оптимізації обігових засобів на дп «міжнародний аеропорт бориспіль» 41 Висновки 46 Список використаних джерел 48 Додатки 51

Висновок

В процесі виконання науково-дослідної роботи було проаналізовано ефективність управління обігових коштів підприємства.

Найбільш спрощеним підходом до визначення сутності обігових коштів є трактування з позицій ототожнювання їх з матеріально-технічними ресурсами, з засобами виробництва.

В процесі перебудови економіки з’явилося ряд факторів, які негативно вплинули на формування обігових коштів підприємств. Серед них такі фактори: інфляція; відсутність механізму поповнення обігових коштів; відсутність управління фінансовими ресурсами підприємства. Управління обігових коштів підприємства пов'язане з конкретними особливостями формування його операційного циклу.

Аналіз нормативно-законодавчих актів управління обігових коштів підприємства в Україні дозволяє сказати, що на сьогодні нормативно-законодавча база щодо управління обіговими коштами в основному відповідає потребам підприємства, але сучасний підприємець має забагато перешкод через постійну зміну та реформаціювої нормативно-правової бази. А також запропонована структура витрат на підприємстві.

У третьому розділі був проведений аналіз діяльності ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль». Фінансовий стан підприємства безпосередньо залежить від стану і ефективності використання його обігових коштів. Результати аналізу фінансового стану підприємства показали, що підприємство знаходиться майже на межі банкрутства. На підприємстві недостатньо ліквідних активів для погашення заборгованості. Підприємство залежить від своїх кредиторів. Фінансова стійкість підприємства є нестабільним, що негативно впливає на діяльність підприємства. Це можна охарактрризувати на стабільності структури обігових коштів. Проте, щоб запобігти фінансовій кризі та банкрутству необхідно розробити програму антикризового управління. Одним із пунктів програми антикризового управління повинен бути пункт про ефективність використання оборотних коштів. Таким чином, можливе поліпшення політики формування та використання оборотних коштів сприятиме відповідно і фінансовій стійкості та платоспроможності підприємства, забезпеченню достатнього прибутку підприємства при мінімальних витратах. Для реалізації такого плану підприємству потрібно розробити комплексну модель управління оборотними коштами, визначаючи оптимальний обсяг та структуру поточних оборотних активів, джерела їхнього покриття і співвідношення між ними, достатнє для забезпечення довгострокової виробничої й ефективної діяльності підприємства.

У цьому розділі запропоновані рекомендаційні заходи, щодо виведеня ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль» із кризового стану. Першим кроком санаційних заходів будуть зміни в організаційній структурі підприємства. Для того, щоб управління було більш ефективним, покращувалась робота підприємства, пропонуємо розділити відділ маркетингу і збуту на два самостійні відділи.

Наступним кроком буде покращання виробничо-технічної бази на ДП «Міжнародний аеропорт Бориспіль». Для цього потрібно впровадити у виробництво нові технології і оновити застаріле обладнання. Це в свою чергу сприятиме поліпшенню фінансового стану та відновленню платоспроможності.

У сучасних умовах украй важливо правильно визначати потреба в оборотних коштах. Оборотні кошти підприємства повинні бути розподілені по всіх стадіях кругообігу у відповідній формі й у мінімальному, але достатньому обсязі. Наднормативні запаси відволікають з обігу грошові кошти, свідчать про недоліки матеріально-технічного забезпечення, неритмічності процесів виробництва і реалізації продукції. Усе це приводить до омертвіння ресурсів, їхньому неефективному використанню.

Як відомо, критерієм ефективності керування оборотними коштами служить фактор часу. Чим довше оборотні кошти перебувають в одній і тій же формі (грошовій або товарній), тим за інших рівних умов нижче ефективність їхнього використання, і навпаки.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?