Курсова робота «Сучасний стан водних ресурсів міста Яворів «Яворівське озеро»», 2009 рік

З предмету Екологія · додано 24.04.2012 13:27 · від михайло · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Фізико-географічна характеристикатериторії яворівського озера. 4 Розділ 2. Історія створення яворівського озера. 6 Розділ 3. Характеристика властивостей води яворівського озера. 10 3.1. Головні методи дослідження властивостей води. 11 3.2. Аналіз властивостей води в озері. 13 Розділ 4. Рекреаційний потенціал яворівського озера 24 Висновки. 28 Список використаних джерел. 30

Висновок

1. Екологічну безпеку Яворівського озера формують наслідки сірковидобувних робіт, що проявляється у зміні ландшафтно-геохімічних процесів, впливі на водоносний горизонт курорту „Шкло”, інтенсифікації ландшафтно-геофізичних процесів – карсту та деформацій поверхні, хімічних процесів у самому озері.

2. Діючий проект відновлення територій ґрунтується на використанні природних процесів самовідновлення порушених ландшафтів, але потребує детальних прогностичних розрахунків, для яких не завжди достатньо наявних фактичних даних. Тому уточнення концептуальних розрахунків бажано проводити використовуючи інформаційно-технічне забезпечення еколого-економічного та еколого-хімічного моніторингу і коректуючи прогнози в процесі здійснення проектних рішень.

3. Хімічний аналіз проб води, відібраних з різних глибин (0 – 72 м) озера “Яворівське” влітку 2010 року показав, що рН, загальна твердість води

та вміст Na+, K+, Ca2+, Mg2+, HCO3 -, Cl- на всіх глибинах були у межах допустимих норм. Концентрації SO4та H2S значно перевищували ГДК в середніх шарах, а верхній шар в межах допустимої норми.

4. Чисельність мікроорганізмів усіх досліджуваних фізіологічних груп була найбільшою у поверхневому шарі води кар’єру. Кількість сапрофітів, мікроскопічних грибів, нітрифікаторів та олігонітрофілів на глибинах понад 20-30 м різко знижувалася, а целюлозоруйнуючі бактерії і ціанобактерії не виявлялися.

5. Чисельність сульфатвідновлювальних і фотосинтезувальних пурпурових та зелених бактерій із збільшенням глибини озера зростала і була максимальною на глибині 72 м.

Найбільшу кількість нейтрофільних і ацидофільних представників безбарвних сіркоокиснюючих бактерій виявлено у середньому шарі водойми. Безбарвних сіркоокиснюючих бактерій на глибинах понад 50 м не виявлено.

Отже, вода Яворівського озера відноситься до такої яка вважається чистою, солонуватою. Мінералізація води в поверхневій зоні стабілізується на рівні 1,3 г/л при відсутності сірководню. Подальше опріснення води може бути після завершення впускної споруди на річці Гноянець і осушенні водосховища Новий Яр, як це передбачено проектом.

Вода техногенних водоймищ – ставків на річках в зоні діяльності колишнього Яворівського ДГХП «Сірка» відповідає якості природних вод даного регіону і ці водоймища використовуються місцевим населенням.

Яворівське озеро має всі необхідні умови для організації на їх базі регіональних центрів рекреації. Необхідно прискорити освоєння рекреаційного потенціалу цього озера, що дасть можливість створити прибуткові підприємства та нові робочі місця.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?