Реферат «Прийняття закону Сарбейнса-Окслі у США та його вплив на розвиток аудиту в світі», 2011 рік

З предмету Контроль, аудит, ревізія · додано 24.04.2012 13:23 · від miroslava · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Передумови прийняття закону Сарбейнса-Окслі 2. Основні положення закону Сарбейнса-Окслі 3. Вплив закону Сарбейнса-Окслі на аудит країн світу Висновок Список використаної літератури

Висновок

Вжиті в США заходи у вигляді акту Сарбейнса-Окслі знову на одне з перших місць серед завдань системи внутрішнього контролю вивели достовірність фінансової інформації.

Аналіз подій на американському ринку вказує на те, що недостатньо побудувати систему розкриття інформації, поставити її на технологічні рейки і забезпечити доступ до неї всіх учасників ринку. Важливо, щоб інформація, яку подають інвесторам, була якісною та чесною. Створення аудиторських комітетів, їхня незалежність та кримінальна відповідальність керівників за "фіктивну" звітність, на даний час, стали основою системи забезпечення якості звітності емітентів.

Важливо розуміти причини, за якими відбулися ці аудиторські провали. Зокрема, що стосується Enron, то керівництво компанії фальсифікувало фінансову звітність і надало неправдиву інформацію з метою введення аудиторів в оману. У таких випадках аудиторам вельми нелегко виявити шахрайство. Оскільки у світі все ще є нечесні люди, спроби фальсифікувати фінансові документи і вводити аудиторів в оману будуть мати місце і в подальшому.

Однак існують різні області, в яких аудитори можуть знизити ризик потрапляння в подібні ситуації. Перш за все, аудитори повинні розуміти, з ким вони мають справу: чи задоволені вони чесністю керівництва компанії, чи розуміють вони мотивацію керівництва компанії і т.д. І лише в тому випадку, коли аудитор задоволений чесністю і прозорістю процедур потенційного клієнта, з таким клієнтом можна працювати.

З прийняттям закону Сарбейнса-Окслі в США значно посилилися вимоги до прозорості, у тому числі і операцій компанії. Такий же процес відбувається у багатьох європейських державах. Ряд країн уже мають більш суворий адміністративний контроль за компаніями з набагато серйозними вимогами. Великобританія і Євросоюз у цілому шукають формулу оптимального для ринку посилення контролю за компаніями, яка підвищить вимоги до деталізації інформації, що розкривається компаніями інформації. Можливо, будуть і заборонні заходи по ряду операцій компаній, як це було зроблено законом Сарбейнса-Окслі. Цього ще не сталося, але Європа рухається в цьому напрямку.

Незважаючи на те, що закон Сарбейнса-Окслі і його основні положення не поширюються на українські компанії, тим не менш, для компаній, які планують вихід на фондові ринки, дуже важливо вже зараз вживати заходів щодо вдосконалення корпоративного управління. Тут існують два основних аспекти. По-перше, з достатнім ступенем ймовірності можна стверджувати, що жорсткість вимог до публічних компаніям у США відображає світову тенденцію, і в недалекому майбутньому аналогічні правила будуть закріплені і в законодавчих актах країн ЄС. А в перспективі і в Україні законодавство буде змінюватися в тому ж напрямку. Другий аспект - це думка інвестиційного співтовариства. Наявність передової практики корпоративного управління в компанії ще задовго до виходу на ринки капіталу буде важливим плюсом для компанії при прийнятті інвесторами рішення про вкладення капіталів. Позитивний імідж і історія корпоративного управління безпосередньо позначаться на оцінці інвестиційних ризиків і, відповідно, на ціні випущених цінних паперів.

Коментар модератора

20 стор

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?