Курсова робота «Безготівкові розрахунки і їх організація в Україні», 2011 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 23.04.2012 18:47 · від АЛИНА · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Теоретичні аспекти організації безготівкових розрахунків в банках.5 1.1. Сутність та основні принципи безготівкових розрахунків в Україні.5 1.2. Форми безготівкових розрахунків та їх характеристика.8 1.2.1. Розрахунки платіжними дорученнями.10 1.2.2. Розрахунки вимогами-дорученнями.11 1.2.3. Розрахунки чеками.12 1.2.4. Розрахунки з використанням акредитивів.14 1.2.5. Розрахунки векселями.17 1.3. Вимоги до банків при здійсненні безготівкових розрахунків.19 Висновки до розділу 1. 20 Розділ 2. Аналіз та механізм функціонування системи безготівкових розрахунків. 21 2.1. Аналіз системи безготівкових розрахунків в Україні.21 2.2. Механізм організації міжбанківських розрахунків.27 Висновки за розділом 2.39 Розділ 3. Використання кореспондентських відносин для організації безготівкових розрахунків. 40 Висновки за розділом 3.44 Висновки.45 Список використаних джерел.47 Додатки.50

Висновок

Організація безготівкових розрахунків в Україні регламентується законами України "Про банки і банківську діяльність", "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні", нормативно-правовими актами НБУ, у тому числі Інструкцією про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті № 135.

При здійсненні розрахунків можуть застосовуватись акредитивна, інкасова та переказна форма розрахунків.

Платежі з рахунків клієнтів банк здійснює в межах залишків коштів на цих рахунках на початок операційного дня.

До платіжних інструментів, що використовуються при безготівкових розрахунках, чинне законодавство відносить: платіжні доручення; платіжні вимоги-доручення; платіжні вимоги; розрахункові чеки; меморіальні ордери; акредитиви. Для здійснення безготівкових розрахунків клієнти банків самостійно обирають платіжні інструменти (за винятком меморіального ордера) і зазначають їх під час укладення договорів.

Надзвичайно важливим елементом системи безготівкових розрахунків є створення кореспондентських відносин між банками та платіжних систем, котрі полегшують переказ коштів між банками.

Системи безготівкових розрахунків і платіжні системи в розвинутих країнах з ринковою економікою функціонують відповідно до загальних моделей, що базуються на трьох основних видах міжбанківських розрахунків:

1. розрахунки через організацію кореспондентських відносин між комерційними банками. Їх називають лоро-ностро;

2. розрахунки через кореспондентські рахунки, що відкриваються в установах Центральних банків. Як правило, це повні розрахунки, що виконуються індивідуально, на валовій основі. їх можна характеризувати, як платежі брутто;

3. Розрахунки через клірингові установи. Це розрахунки, або платежі нетто.

У курсовій роботі було детально розглянуто найбільш популярну систему безготівкових розрахунків – розрахунки за допомогою кореспондентських рахунків між банками. Були зазначені плюси та мінуси цієї системи і була запропонована технологія запобігання втрат ліквідності при одночасному збереженні здатності на кореспондентські розрахунки.

Підсумовуючи весь матеріал, якій був наведеній в даній курсовій роботі, можна зазначити, що існує значна різноманітність серед форм, інструментів та систем безготівкових розрахунків, які можуть використовувати банки або обирати клієнти. Всі вони відрізняються між собою порядком перерахування грошей, документообігом, зв’язком між контрагентами. Кожна має свої плюси та мінуси. Тому надзвичайно важливо для банків обирати серед систем безготівкових розрахунків зважаючи на дохід та можливість покриття присутніх при цьому ризиків.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?