Дипломна робота «Діяння, пов’язане з ризиком як обставина, що виключає злочинність діяння», 2010 рік

З предмету Право · додано 23.04.2012 15:18 · від Ланчик · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ РОЗДІЛ 1. Поняття та правова природа діяння, пов’язаного з ризиком 1.1. Поняття і види обставин, що виключають злочинність діяння 1.2. Поняття діяння, пов’язаного з ризиком ( виправданий ризик) 1.3. Порівняльний аналіз діяння, пов’язаного з ризиком, з іншими обставинами, що виключають злочинність діяння Висновки до розділу 1 РОЗДІЛ 2. Умови правомірності діяння, пов’язаного з ризиком 2.1. Допустимість ризику у випадку досягнення суспільно корисної мети 2.2. Недосяжність суспільно корисної мети діяннями, не пов’язаними з ризиком 2.3. Неправомірність застосування ризику, при створенні загрози для життя інших людей, екологічної катастрофи та інших надзвичайних подій 2.4. Перевищення меж заподіяння шкоди при виправданому ризику та відповідальність за законодавством України Висновки до розділу 2 Висновки Список використаних джерел

Висновок

За Конституцією Україна є суверена і незалежна, демократична, соціальна, правова держава (ст.1). Але це тільки загальні конституційні засади, а насправді таку державу необхідно ще розбудовувати і наближатися до її принципів та ідеалів. Поки що цього не вдалося досягти жодній цивілізованій демократичній, розвинутій державі, оскільки і у цих державах є злочинність, порушення прав людини, безробіття, невпевненість у завтрашньому дні, несправедливість, жорстокість, наркоманія та інші негативні явища. Поняття справедливості ніколи не було однозначним. У жодній країні, ні у які епохи не був створений суспільний устрій, що сприймався би як справедливий абсолютно всіма громадянами. За своєю природою держава більшою чи меншою мірою відображає інтереси переважно приватновласницьких пануючих класів і верств, обмежуючи більшою чи меншою мірою інтереси переважної більшості населення. У самій ідеології держави закладена суперечність, яка породжує соціальну нерівність, з якою певна частина громадян не бажає миритися, і яка є глибиною першопричиною злочинності.

Кримінальне право України визнає злочином не самі по собі ідеї або думки людини, реалізація яких становить небезпеку для особистості, суспільства або держави, а лише суспільно небезпечне діяння, що порушує кримінально правові норми. При розслідуванні або судовому розгляді кримінальної справи в першу чергу встановлюється об'єктивна сторона злочину і тільки на її основі суб'єктивна. Без ознак об'єктивної сторони не виникає самого питання про суб'єктивну сторону злочини. У такий спосіб створюється серйозна гарантія дотримання законності при відправленні правосуддя по кримінальних справах.

Обставини, що виключають злочинність діяння – це передбачені Кримінальним кодексом України, а також іншими законодавчими актами зовні схожі зі злочинами суспільно корисні (соціально прийнятні) і правомірні вчинки, які здійснені за наявності певних підстав і виключають злочинність діяння, а тим і кримінальну відповідальність особи за заподіяну шкоду.

Коментар модератора

110 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?