Курсова робота «Адміністрування акцизного податку у сфері реалізації та виробництва нафтопродуктів», 2012 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 19.04.2012 16:31 · від Якубенко Володимир · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 4 Розділ І. Теоретичні основи акцизного податку у системі оподаткування України. 7 1.1. Сутність акцизного податку, як форми специфічних акцизів.7 1.2. Платники та порядок сплати акцизного податку.11 Розділ ІІ. Аналіз механізму адміністрування акцизного податку у сфері реалізації та виробництва нафтопродуктів.14 2.1. Роль акцизного податку з нафтопродуктів у формуванні дохідної бази бюджету та особливості оподаткування.14 2.2. Процес адміністрування підакцизних нафтопродуктів.19 Розділ ІІІ. Проблеми та перспективи розвитку адміністрування акцизного податку в Україні.24 3.1. Проблеми та напрямки вдосконалення адміністрування акцизного податку в Україні. 3.2. Зарубіжний досвід оподаткування нафтопродуктів.32 Висновки. 41 Список використаної літератури. Додатки

Висновок

Акцизний податок – це непрямий податок на окремі товари, визначені законом як підакцизні, який включається до ціни товарів.

Згідно з Податковим кодексом в Україні підакцизними товарами є: спирт етиловий, алкогольні та тютюнові вироби, нафтопродукти та транспортні засоби.

Акцизний податок з нафтопродуктів відіграє досить значну роль у формуванні надходжень від акцизу – знизився у 2008 році на 18,1 % або 441 млн. грн., а у 2009 році стрімко зріс більше,і становив 29,2 %, а в січні вересні 2010 року навпаки знизився – 24,6 %.

Доходи від акцизного податку зростають з кожним роком, проте тенденція його зростання зменшується. З цього випливає, що акцизний податок, як складова доходної частини бюджету, містить у собі певний прихований потенціал, тобто здатен генерувати надходження коштів при вмілому його застосуванні та розумному підході до проблеми оптимальності по відношенню до непрямого оподаткування.

Таким чином проведена оцінка сучасного стану адміністрування акцизного податку в Україні та регулювання виробництва та обігу підакцизних товарів дозволила виокремити певні недоліки та неузгодженості.

Основними проблемами адміністрування акцизного податку в Україні можна назвати: ухилення від сплати акцизного податку, шляхом використання різних протизаконних схем; визначення оптимальних ставок оподаткування; обмеженість бази оподаткування; низька якість продукції; неконкурентноспроможність вітчизняних товарів, через низький рівень контролю імпорту та ін.

Виходячи з зазначеного, пропозиціями щодо подальшого вдосконалення оподаткування акцизного податку в Україні виступають:

1. Обґрунтовано збільшити ставки акцизного податку на лікеро-горілчані, тютюнові вироби та нафтопродукти.

2. Вдосконалити державний контроль за виробництвом та обігом підакцизних товарів.

3. Підвищити ефективність акцизних складів на підприємствах-виробниках підакцизної продукції.

4. Збалансувати фіскальну та регулюючу складову використання акцизного податку з нафтопродуктів.

5. Створити системи оперативного обміну інформацією між ДПА України та ДМС України щодо зовнішньоекономічних операцій з підакцизною продукцією.

6. Запровадити єдину автоматизовану електронну систему моніторингу та контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів, що дозволить як підвищити ефективність державного контролю, так і дозволить оцінити реальну картину сучасного стану даного ринку.

В узагальненому вигляді основними завданнями, які постають при реформуванні оподаткування акцизним податком в Україні, є формування ефективної системи акцизного податку з використанням економічно обґрунтованого рівня його ставок і забезпечення виконання ним функції, пов’язаної з обмеженням споживання окремих товарів-шкідливих для здоров’я людини. Крім того, ще одним завданням є наближення механізму справляння акцизного податку до вимог відповідного законодавства ЄС.

Реалізація зазначених заходів дозволить як підвищити фіскальну роль акцизного податку в Україні, так і створити умови для забезпечення сталого розвитку підприємств-виробників підакцизної продукції, а також захистити вітчизняних споживачів від неякісної продукції як вітчизняного, так і імпортного походження.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?