Реферат «Економічна думка та економічна політика гетьманів виражена в козацьких літописах», 2008 рік

З предмету Економіка · додано 17.04.2012 23:00 · від Ксенія · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Економічні та політичні ідеї державності періоду Української гетьманської держави. 4 2. «Літопис Самовидця». 11 3. Літописці Г. Грабянка і С. Величко як ідеологи козацької старшини і шляхетства. 13 Висновок. 16 Список використаних джерел. 17

Висновок

«Літопис Самовидця» хронологічно охоплює період з 1648 по 1703 pp. Значне місце в ньому займає період Визвольної війни 1648-1654 pp. Самовидець правильно характеризував її головні причини, приділяючи першочергову увагу соціально-економічним, а також національно-релігійним факторам. Він засуджував соціальне та національне поневолення українського народу польськими панами, пригноблення ними волелюбного козацтва Півдня України. Самовидець констатував, що в найтяжчому економічному становищі перебувало селянство Східної України. Причому кріпосницький гніт доповнювався швидко зростаючим національно-релігійним гнобленням, прагненням здійснити примусове ополячування й окатоличування українського народу, насадженням унії, забороною українських шкіл, обмеженням українців у правах тощо.

Головна мета літопису Грабянки – «довести» право козацької старшини, взагалі верхівки козацтва на дворянські права, на повне зрівняння з «благородним» російським дворянством. Для цього Грабянка зайнявся відновленням генеології старшинських верхів із давнього часу. Всупереч очевидним фактам, він намагався переконати читачів, що козаки, передусім старшини, походять з аристократичного стародавнього войовничого й замкнутого роду – стану.

Наполягав на тому, що козацькі, а тим більше шляхетські права нібито завжди належали й тому повинні належати лише незначній кількості «благородних воїнів», які становили замкнутий привілейований шляхетський стан.

Г. Грабянка й С. Величко були представниками інтересів старшинсько-шляхетського стану Лівобережжя першої половини XVIII ст., виступали за подальше посилення феодальних відносин, зрівняння в правах із російським дворянством та збереження своєї влади в країні.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?