Реферат «Криміналістичні аспекти шахрайства з фінансовими ресурсами», 2009 рік

З предмету Право · додано 16.04.2012 17:53 · від Валентин · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Криміналістична класифікація шахрайств.5 Розділ 2. Особливості виявлення та перевірки інформації щодо шахрайства з фінансовими ресурсами.9 Розділ 3. Слідчі ситуації початкового етапу розслідування шахрайства з фінансовими ресурсами.21 Висновки.28 Список використаної літератури.30

Висновок

Розслідування злочинів у сфері економіки - надзвичайно важливе завдання для правоохоронних органів, оскільки, з одного боку, такі злочини вчинюються професіонально підготовленими людьми, які, як правило, мають високий інтелект і володіють необхідними засобами й можливостями для реалізації своїх злочинних намірів і протидії їх розкриттю, а з іншого - щодо цих видів злочинів поки що не існує надійних методик розслідування, рівень професіоналізму слідчих залишається низьким, повільно впроваджуються в практику адекватні форми й методи оперативно-розшукової діяльності.

У механізмі багатьох корисливих злочинів останнього часу під впливом ринкових перетворень відбулися суттєві зміни, які вимагають кардинального оновлення методик розслідування цих злочинів. До них, на наш погляд, належить і шахрайство — злочин, який найбільш чутливо реагує на зміни економічних умов у суспільстві в цілому чи в окремому регіоні.

Наведена в першому розділі класифікація шахрайств звичайно не містить переліку всього різноманіття способів вчинення цього злочину, всіх його відтінків. Але вона може слугувати принциповою схемою для розробки методик розслідування окремих груп і підгруп цього надзвичайно різноманітного виду корисливих злочинів.

Специфіка боротьби та протидії господарським злочинам, зокрема шахрайству з фінансовими ресурсами, полягає в тому, що у переважній більшості кримінальні справи порушуються на підставі даних, зібраних оперативним шляхом. Від повноти таких матеріалів багато в чому залежить ефективність досудового розслідування. Якісне проведення перевірочних дій, оперативно-розшукових заходів безпосередньо впливає на результативність розслідування таких злочинів.

Розглянуті в третьому розділі типові слідчі ситуації в багатьох випадках є умовними, що пояснюється тим, що практично неможливо навіть стосовно окремо взятої слідчої ситуації вирізнити і врахувати всі чинники, які впливають на її виникнення й вирішення. Тому можливі й інші алгоритми дій щодо розслідування розглядуваних типових ситуацій.

На сьогодні в Україні шахрайство у кредитно-фінансовій сфері набуло значного розмаху, якому властива зміна форм, видів і способів. Державі та іншим кредиторам наносяться значні матеріальні збитки. Тому питання запобігання, виявлення й ефективного розслідування злочинів, пов'язаних з отриманням банківських кредитів, є особливо актуальними і потребують об'єднання зусиль як правоохоронних і державних органів влади й управління, так і спеціалізованих науково-дослідницьких установ з метою надання практичних рекомендацій.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?