Курсова робота «Податок на додану вартість і його роль в формуванні доходів бюджету», 2010 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 14.04.2012 22:00 · від Таня · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Податок на додану вартість як складова податкової системи країни. 5 2. Бюджетне значення ПДВ в Україні.9 3. Основні проблеми та напрями вдосконалення податку на додану вартість в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду.16 Висновки Список використаної літератури Додатки

Висновок

Отже, ПДВ на сьогоднішній момент є основним наповнювачем бюджету України. Система ПДВ вперше була запропонована в Німеччині у 1919 році Вільгельмом фон Сименсом. Тоді цей податок мав назву «облагороджений податок з обігу». Нині ПДВ є ключовим елементом системи оподаткування у 136 країнах світу. ПДВ є універсальним акцизом, податком на споживання, стабільним джерелом надходжень до бюджету. Головний недолік ПДВ полягає в тому, що його тягар лягає на кінцевих споживачів товарів та послуг.

Податок на додану вартість займає центральне місце серед непрямих податків і забезпечує значні надходження до бюджету України. Так, протягом періоду 2005-2010 рр., що був проаналізований в даній курсовій роботі, було виявлено, зростання як доходів Зведеного бюджету України, так і обсягів надходжень ПДВ. Виключенням був лише 2009 рік, коли спостерігалося зменшення бюджетних доходів та надходжень ПДВ, що було наслідком світової фінансової кризи. Питома вага ПДВ в доходах Зведеного бюджету постійно зростає, і коливається в межах 25-30%, частка в податкових надходження також має тенденцію до зростання і коливається в межах 34-40%.

У ході проведеного дослідження було виявлено взаємозв’язок між зростанням обсягів ВВП, ПДВ та обсягів доходів Зведеного бюджету та встановлено, що збільшення обсягів ВВП спричиняє зростання ПДВ, яке безпосередньо впливає на зростання обсягу доходів Зведеного бюджету України.

Проведений аналіз відшкодування ПДВ показує, що ефективність ПДВ у формуванні дохідної частини поступово бюджету збільшується, максимального значення було досягнуто у 2207 році.

В У країні однією з найактуальніших проблем оподаткування споживання є удосконалення податку на додану вартість, зокрема механізмів його відшкодування. Однією з основних причин зростання сум заявленого та відшкодованого ПДВ можна назвати ту, що цей податок був і залишається найбільш корумпованим видом податку в податковій системі України. Отже найгострішим на сьогодні питанням є використання фіктивних схем, з метою привласнення бюджетних коштів, яке потребує негайного вирішення.

Наявність певних недоліків ні в якому разі не є підставою для відмови від застосування ПДВ. Його треба удосконалювати на основі нагромадженого досвіду інших країн. Це сприятиме перетворенню ПДВ на дієвий інструмент регулювання економічних процесів, зберігаючи при цьому за ним роль одного з найважливіших джерел доходів бюджету.

Коментар модератора

29 стор.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?