Реферат «Регіональні органи виконавчої влади», 2009 рік

З предмету Інше · додано 13.04.2012 19:41 · від Саньок · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Місцеві державні адміністрацій як органи виконавчої влади україни в регіонах 5 1.1. Поняття обласних державних адміністрацій 5 1.2. Функції та повноваження обласних та районих державних адміністрацій 7 1.3. Взаємовідносини обласних державних адміністрацій з органами місцевого самоврядування 9 Розділ 2. Особливості політики регіонального розвитку україни на сучасному етапі 11 2.1. Інституційне забезпечення регіональної політики 11 2.2. Органи місцевої влади та самоврядування 14 2.3. Міжбюджетні відносини 15 Висновок 18 Література 19

Висновок

Місцеві державні адміністрації є одним із суб'єктів адміністративного (державно-управлінського) права, тому що, здійснює діяльність по управлінню соціальними відносинами, віднесеними до її компетенції законодавством України;

Поняття, правовий статус, повноваження, призначення і принципи діяльності обласної державної адміністрації закріплено в Конституції України, та відповідних Законах України. Насамперед, це Закони "Про місцеві державні адміністрації" та "Про місцеве самоврядування в Україні", оскільки вони закріпляють основний розподіл виконавчої влади на місцях.

Обласна державна адміністрація як головний орган виконавчої влади на регіональному рівні є складовою ланкою ієрархії державної влади і здійснює виконавчу владу відповідно до адміністративно-територіальнго поділу України.

Вона покликана захищати права і законні інтереси громадян та держави, забезпечувати комплексний соціально-економічний розвиток території та реалізацію державної політики у визначених законодавством сферах управління.

Обласна державна адміністрація діє на засадах законності, гласності, поєднання загальнодержавних і місцевих інтересів, взаємодії з відповідними представницькими органами та органами місцевого самоврядування.

Органи місцевого та регіонального врядування намагаються знайти баланс між потребами спільноти та обмеженістю ресурсів. Як на місцевому, так і на регіональному рівнях їх обов'язки бувають вкрай різноманітними. Спектр обов'язків органів місцевого врядування охоплює широкий спектр різних аспектів. Перед ними постають такі проблеми, як місцевий та регіональний економічний розвиток, безробіття, надходження до бюджету, вибори, а також сприяння розвитку місцевих спільнот завдяки туризму та залученню нових бізнес-інвестицій. Окрім того, органи місцевого врядування постійно відчувають тиск, спричинений необхідністю підтримувати прозорість та підзвітність адміністрування.

Для виконання такого широкого спектра обов'язків місцеві та регіональні органи виконавчої влади розробляють стратегії, які б дозволили визначити найактуальніші завдання та знайти шляхи їх вирішення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?