Курсова робота «Типові психологічні особливості взаємин дітей і батьків у багатодітній родині», 2006 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 09.04.2012 17:26 · від artem · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ 1. Європейська, державна сімейна політика та проблеми виховання дитини в сім’ї у психолого-педагогічній літературі.5 1.1. Ідеологія сімейної політики. 5 1.2. Проблема виховання дитини в сім’ї в психолого-педагогічній літературі.8 Розділ 2. Особливості взаємин дітей і батьків у багатодітній родині.11 2.1. Чинники впливу на виховання і розвиток дитини в сім’ї.11 2.2. Соціально – психологічні особливості у системах: „дитина-дитина-діти”, „батьки-дитина-діти”.12 2.3. Особливості дитячих взаємин у багатодітній родині.16 Висновки.22 Список використаних джерел.24 Додатки.27

Висновок

1. Взаємовідношення в родині визначається як форма й умова співіснування родичів (батьків і дітей). За допомогою взаємин реалізуються функції родини. Характер взаємин у родині складається під впливом декількох факторів: традицій сімейного спілкування, соціально-економічного стану суспільства і його морально-психологічної атмосфери; ступеня залежності життєдіяльності родини від суспільство; типу родини, її складу, структури, психічних і особистісних властивостей членів родини; ступеня їхньої сумісності, конфліктності.

Багато вчених прийшли до висновку, що оптимальний варіант для росту, виховання і соціального становлення дитини являється сім’я з трьома і більше дітьми.

Діти в багатодітній родині більш чуйні і по відношенню один до одного. І по відношенню до інших людей.

Діти з багатодітної сім’ї більш успішні в порівнянні з іншими, вони досягають у житті більш ніж інші, тому що вони являються дуже товариськими людьми.

Багатодітна сім’я корисна передусім самим дітям. Вони ніколи не будуть самотніми. Тому щл дуже часто у житті їм потрібна допомога або порада найріднішої людини – брата або сестри.

Народивши тільки одну дитину. Ви тим самим прирікаєте її на самотність.

2. Багато вчених писали про проблеми виховання дитини в сім’ї. Наприклад, Л.Н. Толстой писав що, для виховання дітей важливе значення має особистий приклад батьків. Основною помилкою, писав Л.Н. Толстой, є те, що вони беруться за виховання дітей, не утруднюючи себе самовихованням.

У роботах відомих вітчизняних педагогів (В.Г. Нечаєвій, Т.А. Маркової, П.І. Букової, Л.А. Пеньєвської, І.С. Дьоміної, М.І. Тимошенко, Є.І. Щербакової) виділені показники позитивних взаємин між дітьми в дитячому саду і родині. Це прагнення бути гарним стосовно іншої дитини, поважати його; готовність зробити йому приємне, виявити доброзичливість, зробити допомога, поділитися ласощами, іграшкою і т.д. Авторами підкреслюється важливість виховання в дитини – дошкільника справедливого, увічливого, скромного, тактовного і попереджувального відношення до братів і сестер.

3. Багатодітна родина є особистісним мікросередовищем для дитини яке являє собою єдність двох основних соціальні психологічних підсистем: спочатку це підсистема “дорослий – дитина”, до якого на визначеній стадії онтогенезу підключаються система “дитина – дитина”.

Також у висновку треба зазначити, що особистість дитини повинна формуватись в такій сімейній атмосфері, де є повне порозуміння між членами родини, де є певні моральні цінності і міцний зв'язок між батьками, тому що саме з досвіду сімейного життя у дитини формується уявлення про себе, про інші, про навколишній світ у цілому. Ця атмосфера формує цінності самої дитини, забезпечує йому почуття захищеності (або незахищеності), власної значущості.

Також важливим чинником виховання дитини є володіння батьками педагогічними знаннями.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?