Курсова робота «Місцеві податки та їхня роль у податковій системі України», 2006 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 12.04.2007 16:04 · від Lenochka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Теоретичні основи місцевого оподаткування 2. Роль місцевих податків у податковій системі України: їх фіскальна і регулююча роль 3. Шляхи удосконалення місцевого оподаткування в Україні Висновки Додаток Список використаної літератури

Висновок

Інститут місцевих податків і зборів у розвинутих місцевих фінансових системах є головним інструментом формування доходів місцевої влади. В Україні інститут місцевих податків і зборів перебуває в початковій стадії розвитку. Частка місцевих податків i зборів у доходах місцевих органів влади України поки що незначна. Місцеві податки і збори, згідно із законодавством України, є власними доходами місцевих органів влади. Подальший розвиток фiнансiв місцевих органів влади України буде неможливим без радикальної реформи податкової системи України, без значного збільшення в податковій системі України ролі й частки місцевих податків і зборів.

Основними напрямами в реформуванні податкової системи повинен бути перехід від виключно фіскальної функції податків до регулюючої. Тобто податкова політика повинна не тільки забезпечувати надходження до бюджету коштів, необхідних для задоволення державних потреб, але й забезпечувати встановлення податків, які стимулюватимуть розвиток підприємництва, сприятимуть вирішенню соціальних потреб населення країни, економічних, екологічних та інших проблем.

Значного розширення потребують повноваження місцевих органів влади щодо встановлення місцевих податків i зборів з урахуванням зарубіжного досвіду. Основними місцевими податками мають стати майнові податки, податок на землю та прибутковий податок із громадян. До складу місцевих податків мають входити також місцеві акцизи. З урахуванням цього є необхідним.

Для поліпшення надходження місцевих податків і зборів, на думку автора, необхідно вжити таких заходів:

• Прийняття нового законодавства з питань місцевого оподаткування

• Змінити діючий дотаційний порядок формування місцевих бюджетів з метою підвищення зацікавленості органів місцевого самоврядування у введені місцевих податків і зборів та збільшення надходжень до них.

• Скоординувати та об’єднати зусилля органів місцевого самоврядування, фінансових, податкових та правоохоронних органів у питаннях планування організації та контролю надходження місцевих податків і зборів до місцевих бюджетів.

Підвищення ролі місцевих податків i збільшення частки надходжень у мiсцевi бюджети за їх рахунок є головним напрямом підвищення ролі місцевих бюджетів, розширення їх фінансової автономії, а зрештою — зміцнення всієї фінансової системи України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Аналітичний та синтетичний облік місцевих податків та зборів — Сопко В.В.