Курсова робота «Розвиток та становлення міжнародної організації кримінальної поліції», 2008 рік

З предмету Право · додано 08.04.2012 10:13 · від Станіслав · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 Розділ і. Історія розвитку міжнародної організації кримінальної поліції.7 1.1. Передумови виникнення Інтерполу.7 1.2. Головні етапи розвитку Міжнародної Організації.9 Розділ іі. Організація роботи міжнародної поліції. 17 2.1. Основні завдання та правові засади діяльності сучасного Інтерполу.17 2.2. Структура Міжнародної Організації Кримінальної Поліції.19 2.3. Інші складові системи органів Інтерполу.25 Розділ ііі. Інтерпол та Україна.28 3.1. Основні напрямки діяльності Національного бюро Інтерполу України.28 3.2. Співпраця з країнами-учасниками Організації.32 Висновки.41 Список використаних джерел та літератури.44

Висновок

Закордонний комерційний кінематограф часто представляє Інтерпол як суперполіцію з наднаціональними повноваженнями по відношенню до країн – учасників організації. Це помилка: Інтерпол не поліція і тим більше не суперполіція. Інтерпол – міжнародна організація, одна з багатьох. Її відмінність полягає в тому, що вона створена для забезпечення співробітництва відомств карної поліції різних країн в боротьбі з карною злочинністю. Інтерпол – це і механізм, і посередник в практичному співробітництві служб кримінальної поліції різних країн в їхній щоденній роботі над розкриттям конкретних злочинів, координації і кооперації. В цьому механізмі співробітництва Інтерпол здійснює свою діяльність як єдиний світовий центр з виробництва спільної поліцейської стратегії і тактики боротьби з міжнародною злочинністю. В стратегічному плані розвитку Інтерполу (на початку ХХІ ст.) зазначено, що всі сфери злочинної діяльності повинні бути охоплені всесвітньою системою обміну поліцейською інформацією та визначеними формами представництва даних. Однак якщо висловлюватися простіше, Інтерпол – це команда розумних професіоналів, які в більшості своїй не тримали в руках пістолет. Їхня головна зброя – комп’ютер. Тут немає детективів, слідчих, прокурорів. Інтерпол – це свого роду Інтернет, відкритий лише для поліцейських. Це, по – суті, глобальне сховище кримінальної інформації, яка збирається кожного дня. Інтерпол ставить перед собою дві глобальні задачі: забезпечення і розвиток взаємного співробітництва кримінальних поліцій різних країн, а також розвиток організацій, здатних ефективно боротися з міжнародною злочинністю. Незважаючи на досить широкі задачі, рамки діяльності Інтерполу строго обмежені. Статут організації забороняє втручання в справи політичного, військового, релігійного чи расового характеру.

Звісно, існує безліч проблем, розв`язання яких сприяло би підвищенню ефективності діяльності Інтерполу. По –перше, існує відчутна специфіка у кваліфікації окремих видів злочинів у кримінальному законодавстві країн світу; по –друге, поліцейські службовці деяких країн іноді недооцінюють інформацію, що надходить з Інтерполу, і недостатньо використовують можливості його секретаріату по налагодженню дійових контактів з представниками інших поліцейських служб.

Суттєвою перепоною співробітництву є величезна кількість існуючих на рівні національних кримінально –поліцейських служб бюрократичних перешкод. До того ж, більшість держав – членів Інтерполу не дозволяють іноземним слідчим в’їжджати до країни з метою здійснення розслідувань на їх національній території, не всі держави охоплені й угодами про екстрадицію. Проте нині існує достатньо вагомих підстав для того, щоб позитивно оцінювати результати практичної діяльності Інтерполу. За час свого існування він накопичив величезний позитивний досвід. Країнам – членам організації вдалося налагодити ефективний обмін оперативною поліцейською інформацією, активізувати через Інтерпол зв`язки національних служб кримінальної поліції з іншими міжнародними правоохоронними організаціями, досягти відчутних успіхів в оперативно –технічному забезпеченні боротьби з міжнародною злочинністю і організації спільних криміналістичних наукових досліджень. Не менш важливим є й те, що підкреслена аполітичність організації дає можливість для плідного співробітництва у боротьбі з міжнародною кримінальною злочинністю поліцейських служб країн з різними політичними режимами. Це об`єктивно сприяє налагодженню кращого взаєморозуміння між народами різних країн.

Щодо нашої держави, то на жаль, Україна на сьогодні практично не реагує на виклик транснаціональної злочинності. Основними причинами цього виступають недосконала чинна законодавчо –нормативна база та надмірна політизація проблеми злочинності всередині країни. З іншого боку пострадянська організована злочинність, вийшовши за межі національних кордонів нових незалежних держав, стала чинником, що визначає, серед іншого, становище цих держав на міжнародній арені. Це спостереження повною мірою стосується й України. Проте тема боротьби з організованою злочинністю та корупцією в структурі пріоритетів зовнішньої політики України продовжує залишатися на друго – та навіть третьорядних позиціях, що призводить до серйозного погіршення зовнішньополітичного становища України. Це створює підстави для використання іноземними партнерами зіпсованого іміджу України з метою здійснення на неї дипломатичного та іншого тиску в досягненні цілей, що суперечать національним інтересам України, зокрема в царині торгівлі зброєю чи наукомісткими технологіями. Отже, застосування проблематики подолання організованої злочинності та корупції в дипломатичній боротьбі з боку України є вкрай недостатнім.

Наприкінці хотілося б зазначити, що ефективна протидія міжнародній злочинності неможлива без широкого використання заходів нормативно –правового (удосконалення кримінального законодавства) та правозастосовчого (практична діяльність правоохоронних органів та спеціальних служб) характеру. Саме в цьому й полягає сутність міжнародного співробітництва.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?