Звіт з практики «Місце, роль та потенціал розвитку Казахстану у міжнародному торговельному просторі», 2011 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 06.04.2012 17:59 · від Алёна · Додати в закладки
15 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Загальна характеристика країни. 4 2. Розрахунки даних. 8 2.1Аналіз абсолютних показників. 8 2.2. Результуючі показники. 11 2.3. Структурні показників . 19 2.4. Аналіз показників інтенсивності . 28 2.5. Рівень інтеграції країни у глобальну економіку. 29 3. Стан та перспективи зовнішньоторговельного співробітництва. 31 Висновки. 47 Список використаних джерел. 49

Висновок

За результатами 2010 року Україна входить у десятку найбільших партнерів Казахстану по імпорту та експорту

Пріоритетними напрямками розвитку двосторонніх торгово-економічних відносин є:

- енергетика;

- машинобудування (вагонобудування, сільськогосподарське);

- аерокосмічна галузь;

- переробка сільгоспродуктів;

- науково-технічне співробітництво.

Основні проблеми стосуються питання глибокої регіональної інтеграції в порівнянні з багатостороннім підходом до торгівельної політики По-перше, це означає, що Україна повинна рухатися вперед у переговорах щодо створення ЗВТ+ з ЄС, оскільки вигоди від такого спрямування політики переважають витрати. По-друге, Україна має покращити домовленості про вільну торгівлю з основними партнерами в країнах СНД, включаючи Росію. Україна повинна прагнути поглибленню існуючих ЗВТ з Росією, Білорусією, Казахстаном і Киргизією, які є дуже важливими торгівельними партнерами країни, а також прагнути укласти нову угоду про ЗВТ з митним союзом.

8 жовтня 2011 року у Санкт-Петербурзі керівники урядів країн СНД підписали договір про зону вільної торгівлі в рамках Співдружності. Даний договір розроблявся відповідно до Концепції подальшого розвитку Співдружності Незалежних Держав, в якій однією з пріоритетних завдань визначено завершення формування і функціонування зони вільної торгівлі в рамках СНД на основі норм і правил СОТ.

Для ЗВТ з Росією, Білорусією, Казахстаном і Киргизією характерно скасування мит на вуглеводні,що імпортує Україна, скасування захисних заходів у взаємній, зняття технічних бар'єрів. Це забезпечить макроекономічну стабільність.

Приріст експорту і для України буде пов'язаний з чотирма основними групами товарів. У їх число входять наступні: харчові продукти, продукція машинобудування, металургійна та хімічна продукція. Україна буде мати можливість більшою мірою, наростити експорт чорних металів і виробів з них, харчових продуктів, одягу та взуття. Зміна митних тарифів викличе відповідне розширення експортних поставок з України та зміна питомої ваги української продукції в імпорті товарів членів МС.. При цьому розширення експорту буде здійснено за рахунок додаткового випуску української продукції при збереженні обсягів поставок до країн, які не є членами Митного союзу.

Для полегшення свого торгівельного положення у світі та враховуючи існуючу сильну регіональну диверсифікацію, Україна повинна спробувати укласти ЗВТ з іншими країнами і торговими блоками, зокрема в Азії

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 15 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали