Курсова робота «Галузева та територіальна структура господарського комплексу Польщі», 2011 рік

З предмету Економіка · додано 03.04.2012 20:00 · від inside · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 1. Роль та значення господарського комплексу у розвитку економіки Польщі. 4 1.1. Загальна характеристика країни 4 1.2. Географічне положення Польщі 4 1.3. Державний і політичний устрій 5 1.4. Природні умови і ресурси 6 2. Передумови розвитку та розміщення господарського комплексу Польщі 8 2.1. Історичні передумови 8 2.2. Демографічні передумови 9 2.3. Екологічні передумови 12 3. Сучасна галузева структура і рівень розвитку господарського комплексу Польщі. 15 3.1. Загальна характеристика 15 3.2. Промисловість 15 3.3. Сільське господарство 19 3.4. Транспорт 21 3.5. Сфера послуг 22 4. Територіальна структура господарства Польщі 24 5. Участь Польщі у міжнародному територіальному поділі праці та економічних зв’язках. 30 6. Проблеми та перспективи розвитку та розміщення господарского комплексу Польщі. 34 6.1. Польська економіка у час кризи та її подальші перспективи 34 6.2. Стабілізація польської економіки 35 6.3. Проблеми польської економіки та шляхи їх вирішення 37 Висновки 39 Список використаної літератури 41 Додатки 43

Висновок

Розглядаючи стан Польщі на даний момент, необхідно відзначити, що ця країна ще не знаходиться на високому етапі розвитку, але стан майже всіх галузей промисловості і господарства, а також, величезне прагнення польського народу бачити свою державу в списку найбільш розвинених визначає досить серйозні і цілком можна втілити в життя перспективи, серед яких:

1. Досягнення та збереження в довгостроковій перспективі високого зростання ВВП. Реалізація цього завдання вимагає збереження макроекономічної рівноваги і фінансової стабілізації, зміцнення тенденції до зниження інфляції та скорочення дефіциту бюджету, продовження процесу приватизації, обмеження адміністративних та правових бар'єрів у розвитку підприємництва та веденні господарської діяльності, а також напрями державної допомоги на підтримку найбільш ефективних і конкурентоспроможних фірм.

2. Підвищення рівня зайнятості та освіти: рівень безробіття, за прогнозами BAEL (дослідження економічної активності населення) повинен скоротитися з 8,2% у 2009 р. до 7% в 2012 р. Має підвищитися ступінь охоплення освітою на рівні середньої та вищої школи - до 72 % і 13% відповідно. Реалізація цього завдання вимагає впровадження механізмів зниження виробничих витрат, усунення адміністративних та інституційних бар'єрів, збільшення гнучкості, територіальної та професійної мобільності робочої сили (особливо сільського населення), а також концентрації соціальної політики на найбільш динамічною групою діючих і потенційних працівників.

3. Включення Польщі в європейську мережу транспортної та інформаційної інфраструктури за допомогою динамічного розширення мережі автострад та швидкісних доріг, модернізації залізниць, а також триразове збільшення доступу до Інтернету. Реалізація цього завдання вимагає здійснення заходів правового та інституціонального характеру, які складаються у спрощенні правил інвестування в інфраструктуру, в обмеженні негативного впливу на навколишнє середовище і прийнятті безпрецедентною інвестиційної програми (дороги, залізничний транспорт, порти, інформаційні мережі, і т.д.), націленої на включення Польщі в систему європейської економіки.

4. Інтенсифікація процесу збільшення в структурі економіки частки секторів з високою доданою вартістю та розвиток технологій інформаційного суспільства.

5. Підтримка процесів розвитку та модернізації усіх регіонів і соціальних груп. Вона буде складатися в поступовому скороченні міжрегіональних відмінностей як у рівні безробіття, так і у виробництві ВВП на одного жителя.

Досягнення цієї мети вимагає протидії зростаючої диспропорції між окремими регіонами та громадськими групами. Це пов'язано як з необхідністю координації заходів, спрямованих на розвиток на регіональному рівні та проведенням державою активної та комплексної регіональної політики, так і з заохоченням професійної та суспільної інтеграції груп, що стоять перед загрозою соціальної деградації.

Політика подолання слабких сторін польської економіки і досягнення стратегічних цілей повинна спиратися на ефективне використання шансів, що випливають із членства в Європейському союзі, створення сприятливих макроекономічних умов за допомогою відповідної фіскальної та грошової політики, правового регулювання, а також на правильне визначення напрямів втручання держави в хід процесів розвитку.

Коментар модератора

робота не містить посилань на літературу, додатки є, інформаційна база за 2009-2010 рр

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення