Реферат «Боротьба гетьмана Петра Дорошенка за територіальну єдність України», 2011 рік

З предмету Історія · додано 31.03.2012 20:50 · від Михайло Владиславович · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 РОЗДІЛ 1. Життя Петра Дорошенка до обрання його гетьманом. 4 1.1. Становлення Петра Дорошенка, як воєначальника та політика.4 1.2. Обрання Петра Дорошенка гетьманом. 5 РОЗДІЛ 2. Боротьба гетьмана Петра Дорошенка.7 2.1. Воєнні дії проти Польщі.7 2.2. Возз’єднання України. 9 2.3. Під Турецьким протекторатом.11 РОЗДІЛ 3. Капітуляція гетьмана Петра Дорошенка.16 3.1. Зречення булави.16 3.2. Останні роки життя.17 Висновки.18 Список використаної літератури та джерел.19

Висновок

Шляхом аналізу наукової літератури, я глибоко занурився у вир тогочасних подій, що проходили навколо діяльності гетьмана Петра Дорошенка. Таким чином, я зробив для себе низку висновків.

Багато істориків вважають кінець його гетьманування – кінцем революції українського народу, початої Богданом Хмельницьким. Але я так не вважаю. З смертю Богдана й згасла революція, і ніхто з подальших правителів України не зміг більше зібрати весь народ воєдино. Дорошенко намагався об’єднати землі, але про те, щоб об’єднати народ він не замислювався, так як і інші. Про це свідчать його погані відносини з Запорізькими козаками та іншими гетьманами. Кожен думав лише про те, як втримати владу в себе в руках.

Щодо зовнішньої політики гетьмана, то він в ній не мав якоїсь чіткої визначеності й постійно змінював її напрям, що в кінці-кінців призвело до того,що турецький султан відмовився надати воєнну допомогу Дорошенку у такий потрібний час.

Підсумовуючи діяльність гетьмана Петра Дорошенка варто сказати, що користі народу своїм гетьмануванням він приніс мало. Через його зовнішню та внутрішню політику Україна буквально потонула в крові своїх же громадян. Хорошою була тільки його ідея – об’єднати Лівобережжя з Правобережжям.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?