Дипломна робота «Розробка системи захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу», 2011 рік

З предмету Комп'ютери · додано 30.03.2012 20:56 · від Оксана · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Реферат 3 Abstract 4 Реферат 5 Перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів 6 Вступ 7 Розділ 1. Завдання систем захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу 9 1.1. Актуальність проблеми захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу 9 1.2. Призначення та область застосування програми. Захист комп'ютерів від несанкціонованого доступу 10 1.3. Постановка задачі захисту программного забезпечення від несанкціонованого доступу шляхом обфускації вихідного коду програми 16 Висновки за розділом 1 18 Розділ 2. Теоретичні аспекти захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу 19 2.1. Основні поняття щодо захисту програмного забезпечення 19 2.2. Методи захисту ПЗ від несанкціонованого доступу до програмного коду 21 2.3. Обфускація програмного коду 31 2.4. Модель обфускації 33 2.5. Захист від дослідження ПЗ створеного за допомогою технології. NET 34 2.6. Класифікація та аналіз існуючих методів захисту ПЗ 35 Висновки за розділом 2 37 Розділ 3. Система лексичної обфускації та обфускації даних 3.1. Програмний код як об’єкт аналізу та обробки 38 3.2. Основні характеристики та архітектура системи 38 3.3. Інтерфейс користувача 41 3.4. Опис принципів функціонування та аналіз практичних результатів 42 3.5. Аналіз інших обфускаторів 45 Висоновки за розділом 3 49 Розділ 4. Техніко-економічне обругнтування та питання організації виробництва 50 4.1. Постановка задачі техніко-економічного аналізу 51 4.2. Обґрунтування функцій програмного продукту 51 4.3. Обґрунтування системи параметрів ПП 54 4.4. Аналіз рівня якості варіантів реалізації функцій 58 4.5. Економічний аналіз варіантів розробки ПП 60 Висновки за розділом 4 68 Розділ 5.питання охорони праці, техніки безпеки, екології та охорони навколишнього середовища 69 5.1. Характер роботи 69 5.2. Аналіз умов праці на робочому місці 69 Висновки за розділом 5 78 Висновки за роботою та перспективи подальших досліджень 79 Перелік посилань 81 Додаток А: Лістінг програми 83 Додаток Б: Ілюстративний матеріал для доповіді 87

Висновок

У роботі були розглянуті проблеми захисту програмного забезпечення, засоби і методи унеможливлення несанкціонованого дослідження програмного коду.

Завдання захисту програм від несанкціонованого копіювання, полягає в забезпеченні неможливості знаходження ефективного методу створення копій програмю.

Серед методів фізичного захисту програмного забезпечення від несанкціонованого доступу метод заплутування програмного коду є одним з основних та найбільш надійних. Майже всі програми, які розроблені без відповідних захисних механізмів дуже легко піддаються дослідженню за допомогою декомпіляторів і відладчиків. Найбільш простим і найменш трудомістким способом захисту таких програм, є використання обфускаторів. Нажаль, на даний час, не існує безкоштовних обфускаторів коду, які забезпечують достатньо високий рівень захисту.

Запропонований у дипломній роботі метод має низку переваг:

- універсальність і незалежність від конкретної платформи.

- кросплатформеність (можливість використання на різних операційних системах);

- два види обфускації: обфускація даних та лексична обфускація;

- підтримка декількох мов програмування.

Крім того, використання декількох функцій захисту забезпечує більш високий рівень захисту програмного коду.

У дипломній роботі розроблені нові та вдосконалені існуючі моделі та методи побудови систем захисту програм та отримані наступні нові результати:

– розроблено методи захисту програм від дослідження й злому, засновані на застосованні сукупності захисних перетворень, що значно ускладнюють задучу злому та аналізу;

– одержано подальший розвиток узагальнені моделі лексичної обфускції та обфускації даних;

– одержано подальший розвиток захисту програм від дослідження, копіювання й злому, що дозволило ускладнити злом захисту за рахунок переміщення зміних із коду даних до стеку.

Як результат згаданих досліджень розроблена та реалізована система захисту програмного забезпечення від дослідження, злому та несанкціонованого доступу під назвою Оbfuscator.pl, яка може бути використана на різних операційних системах та комп'ютерах різно архітектури із застосуванням методів на основі декількох різних видів заплутування коду.

Розглянутий підхід до обфускації програм дозволяє підвищити складність зворотньої трансляції і аналізу програми, оскільки заплутування програми являєтся багаторівневим і починається на алгоритмічному рівні. Для реалізації методу необхідно опрацювати методи рішення поетапних завдань на рівні даних як перенесення строк із коду даних і видалення їх з динамічнї памяті.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?