Реферат «Китай у світовій цивілізації», 2008 рік

З предмету Історія · додано 26.03.2012 06:30 · від Тетяна · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Особливості геополітичного розташування, природно-кліматичні умови та регіональні відмінності Китаю 2. Основні етапи розвитку Китайської цивілізації, етнічний склад населення країни, демографічні проблеми 3. Проголошення КРН і комуністичні експерименти Мао Цзедуна 4. Внутрішньополітична боротьба в КНР у 2 пол. 70-80-х рр. 20 ст. і прийнятя стратегії "4 модернізацій 5. Здобутки і проблеми китайських ринкових реформ напр. 20 - на поч. 21 ст 6. Еволюція зовнішньої політики КНР і перспективи її утверждення в якості наддержави Висновки

Висновок

Таким чином з усього вище сказаного ми можемо зробити наступні висновки. Щодо кліматичних особливостей - то слід зазначити, щоклімат Китаю дуже різноманітний - від субтропічного на півдні до помірного клімату на півночі. Також на території країни можна спостерігати велику різноманітність температурних і метеорологічних режимів. Щодо геологічної характеристики то тут також спостерігаємо велике розмаїття це і гірські хребти, нагір'я і плато, пустелі та напівпустелі

Натомість геополітичне становище країни не є надто сприятливим, з огляду на те, що зі сходу Китай в геополітичному плані скутий поясом держав, що мають тісні зв'язки з США. Це Японія, з її численними островами, Південна Корея, Тайвань, Філіппіни, різні острівні держави Тихого океану, а також Малайзія та Індонезія. На півдні у Китаю інші традиційні суперники - Індія і В'єтнам. Останні тенденції показують, що Вашингтон має намір використовувати Делі в якості противаги Пекіну. На півночі Китай межує з Росією. На заході Китай стикається з Центральною Азією, де йде досить інтенсивне геополітичне суперництво між різними центрами сили.

Основні етапи розвитку Китайської цивілізації відображають довгий і тривалий процес становлення державності, історія розвитку китайської цивілізації протягом тисячоліть позначилася періодами високого розвитку як державної організації так і культурної.

На сьогодні населення Китаю складає одну п'яту частину усього населення Землі. КНР - багатонаціональна держава. Щодо демографічної ситуації в країні то тут необхідно зазначити, що демографічний бум, який спостерігався у ХХ ст. призвід до державного планування народжуваності та впровадження гасла : «Одна сім'я - одна дитина». Натомість політика скорочення народжуваності стала причиною різкого «старіння» населення. Серед найбільш гострих соціальних проблем в КНР є напруженість у питанні працевлаштування. Понад 35 млн китайських громадяно офіційно проживають за межами Китаю.

Політична історія Китаю ХХ ст.. є досить складно проте загалом необхідно відзначити наступні моменти, що стали складовими, еволюції сучасного політичного обличчя Китаю. У 1931 р. КПК очолив Мао Цзедун Під кінець війни КПК стала масовою селянською партією, які мала значні військові сили. Після Другої Світової війни, в результаті запеклих збройних протистоянь у серпні 1948 - січні 1949 р. НВАК здобула перемогу! В трьох великих битвах. У квітні 1949 р. НВАК форсувала ріку Янцзи. Армія Гоміндану була деморалізована і не змогла організувати опір на півдні Китаю.

1 жовтня 1949 р. Мао Цзедун на площі Тяньаньмень у Пекіні проголосив утворення Китайської Народної Республіки.

Мао Цзедун – непересічна особистість, що став на чолі держави - закликав побудувати комунізм у Китаї за дві-три п’ятирічки. Стрибок передбачав досягнути за п’ятиріччя (до 1962 р.) високих промислових показників, зокрема у галузі металургії. Характерною рисою економіки була воєнізація праці, створення трудових армій.

Внутрішньополітична боротьба в КНР у 2 пол. 70-80-х рр. 20 ст. позначилася розколом між помірними реформаторами Жу Інтлаєм і Ден Сяопіном. Велике обурення викликала політика дружини Мао Жіань Жін, яка стала об’єктом жорсткої критики громадськості.

Уряд на чолі з Ден Сяопіном, взявши участь у підписанні в 1984 році Спільної Декларації, Китай узяв курс на економічне відновлення, хоча політичне реформування було практично скасовано.

У 1978 р були сформульовані в загальному вигляді мета перетворення Китаю в могутню і процвітаючу державу, яка стала справжньою загальнонаціональною мобілізуючою ідеєю, і була конкретизована в програмі «Чотирьох модернізацій»:

В країні за минуле десятиліття сформувався великий комплекс експортного виробництва, що складається з кількох самостійних виробничо-господарських центрів, виникли власні транснаціональні компанії, склався механізм і структури взаємодії зі світовим ринком.

Офіційна мета зовнішньої політики КНР - створення сильного, могутнього і єдиного Китаю, що гратиме в світі роль однієї з великих держав.

Китай займає провідні позиції і на міжнародній політичній арені, країна була однією із засновниць ООН і займає постійне місце в його Раді безпеки. Китай входить в Азіатсько-Тихоокеанський економічний форум, Азіатський банк розвитку і т.д. Країна прагне розвивати відносини з країнами Південно-Східної Азії і бере участь в якості спостерігача в регіональному форумі АСЕАН З 2005 КНР вступила до Світової організації торгівлі організацію.

В основі китайської зовнішньої політики як і раніше лежить завдання забезпечення сприятливих зовнішніх умов для подальшого розвитку Китаю і його перетворення у світову державу. На сьогоднішній день Китай діє в напрямку утвердження свого світового значення досить активно, ініціативно і наступально, грамотно використовуючи при цьому весь набір економічних, політичних, військових та інших інструментів.

Коментар модератора

12 сторінок.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?