Курсова робота «Облік транспортних засобів та витрати на їх експлуатацію», 2006 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 05.04.2007 13:20 · від Svarga · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність та економічний зміст обліку транспортних засобів на підприємстві Розділ 2. Методика обліку транспортних засобів на підприємстві та витрат на їх експлуатацію Розділ 3. Шляхи вдосконалення обліку транспортних засобів та витрат на їх експлуатацію Висновки Перелік використаної літератури

Висновок

В даній курсовій роботі ми розглядали теоретичні, економічні та практичні аспекти бухгалтерського обліку транспортних засобів та витрат на їх експлуатацію. Проаналізувавши матеріал на основі документації АТП «Інтайм» ми зробили такі висновки:

- Транспортні засоби на підприємстві теж відносяться до виробничих фондів. Основні виробничі фонди промисловості – це засоби праці, які беруть участь в багатьох виробничих циклах, зберігаючи при цьому свою натуральну форму, а їх вартість переноситься на продукцію, що виготовляється, частинами у міру зношення.

- Основні фонди, складової яких є транспортні засоби – це частина необоротних активів підприємства, яка активно використовується у виготовленні продукції, або ж слугує допоміжним засобом при виробництві. Основні фонди є безпосереднім засобом праці, виготовлення продукції, надання послуг без них неможливе.

- Автомобільний транспорт та вузли (запасні частини), паливно-мастильні матеріали на лежать до групи 2 класифікації основних засобів.

- Всі види витрат є у кожній галузі господарства, і транспортна галузь не є виключенням. Але у процесі діяльності транспортні підприємства мають свою специфіку.

- Особливістю обліку в транспортних підприємствах є наявність великої питомої ваги в основних засобах рухомого складу – транспорту, навантажувально-розвантажувальних машин, а також необхідність постійного обліку і контролю їх технічного стану, необхідності заміни окремих вузлів, деталей, їх ремонту.

- До витрат, пов’язаних з експлуатацією автотранспорту можна віднести: витрати на ПММ, витрати на проведення ТО, ремонту автотранспорту, на придбання запчастин, витрати, пов’язані із заміною шин, акумуляторів, забезпеченням наявності в автомобілі вогнегасника і аптечки, витрати, пов’язані із сплатою податків і зборів, витрати, пов’язані з обов’язковим страхуванням цивільної відповідальності власників транспортних засобів, витрати, пов’язані з амортизацією засобу.

- Облік витрат пов’язаних з технічним обслуговуванням і ремонтом автотранспорту здійснюється згідно з наказом Міністерства транспорту України від 30.03.98 № 102 Про затвердження положення про технічне обслуговування і ремонт транспортним засобів автомобільного транспорту система технічного обслуговування і ремонту автотранспорту на підприємствах, які використовують автотранспорт у виробничих цілях, у тому числі для надання послуг транспортних послуг стороннім споживачам, складається з певних елементів

- Транспортна галузь, не дивлячись, що в ній присутні всі групи витрат, має багато особливостей у веденні обліку транспортних засобів і витрат на їх експлуатацію.

- У світовій практиці сформувалися й діють два основні підходи до обліку витрат. Перший підхід спрямований на вдосконалення калькулювання та контролю за витратами за кожним видом готової продукції (надання послуг). Другий підхід спрямований на вдосконалення методики прийняття управлінських рішень, вміння коригувати їх залежно від змін ринкової кон’юнктури.

- Для вдосконалення бухгалтерського обліку транспортних засобів та витрат на їх експлуатацію, треба обрати оптимальний шлях обліку витрат, враховуючи специфіку даного підприємства. Також для вдосконалення обліку транспортних засобів та витрат на їх експлуатацію залежить від наскільки автоматизовано облік, наскільки коректно зроблена бухгалтерська база даних по підприємству.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення