Курсова робота «Страхування від нещасних випадків в Україні і його розвиток», 2009 рік

З предмету Страхування · додано 22.03.2012 16:18 · від Володимир · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ.3 1. Необхідність і сутність та історичний розвиток страхування від нещасних випадків.6 2. Форми страхування від нещасних випадків.19 3. Сучасний стан та перспективи розвитку страхування від нещасних випадків в Україні.37 Висновки.44 Список використаної літератури.

Висновок

В результаті даного матеріалу, можна зробити такий висновок, що страхування від нещасних випадків є ризиковим видом страхування, характерною особливістю якого є здійснення страхової виплати лише при настанні страхового випадку. За інших умов, коли страхового випадку не було, застрахований у жодному разі не отримує страхової виплати від страховика. Аналізуючи обов’язкове та добровільне страхування від нещасних випадків можна констатувати, що перше здійснюється в обов’язковому порядку незалежно від волі страхувальника, регламентується відповідними нормативно-правовими актами і характеризується встановленою законодавчо страховою сумою, а саме 500 неоподатковуваних мінімумів. Що ж до добровільного страхування, то воно не є обов’язковим і укладання такого договору залежить від бажання людини перестрахувати себе на випадок настання нещасного випадку та зменшити свої витрати на лікування. Також добровільне укладання договору залежить від менталітету громадян та довіри до страхових компаній, що є, напевно, найважливішим у страхуванні, адже у дев’яностих роках довіру до страховиків було підірвано через велику кількість обманів застрахованих осіб. Аналізуючи страхування від нещасних випадків на прикладі деяких страхових компаній України можна констатувати, що продукти, які вони пропонують потенційними страхувальникам майже ідентичні, але мають свої особливості, що сприяє певній диференціації цих продуктів та підбору страхувальником найбільш прийнятного для себе. Багато страхових компаній намагаючись залучити нових клієнтів та зберегти уже наявних пропонують класичні знижки: за обсяг заключних договорів використовуються коригуючи коефіцієнти, які знижуються страховий платіж; знижки постійним клієнтам при укладанні повторних договорів. Якщо розглядати страхування від нещасних випадків загалом по Україні, то можна констатувати, що ця підгалузь страхування ще не досить розвинена й існує значний потенціал розвитку та зростання. Найважливішим у цьому процесі є збереження довіри страхувальників до страхових компаній. Про позитивні тенденції розвитку свідчить суттєве зростання розмірів страхових премій, які отримують страхові компанії від укладання договорів страхування від нещасних випадків.

Отже, страхування від нещасних випадків ― один із традиційних видів страхування. Ціллю страхування від нещасних випадків виступає відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю і життю застрахованої особи в результаті нещасного випадку.

Практика страхування від нещасних випадків показує, що воно може здійснюватися в різних формах, зберігаючи єдиний соціально-економічний зміст, а саме: в обов’язковій формі або на добровільній основі.

Не дивлячись на те, що страхування від нещасних випадків забезпечує страховим захистом від настання нещасних випадків, даний вид страхування ще не набув достатньої популярності. І на це існує цілий ряд причин. Наприклад, недостатній рівень доходів населення, обмежена кількість надійних фінансових інструментів, невпевненість страхувальників у майбутньому та недовіра до страховиків, низька страхова культура тощо.

Звісно, всі ці проблеми слід вирішувати і перш за все необхідно вдосконалити державний страховий нагляд.

Багато страхових компаній займаються страхуванням від нещасних випадків, пропонуючи свої умови страхування та вводячи нові програми. Тобто поступово даний вид страхування розширює свою частку на страховому ринку України і, можливо, в недалекому майбутньому він набере бажаної популярності серед населення.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?