Курсова робота «Фінансовий менеджмент, як елемент в системі управління підприємством», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 04.04.2007 16:32 · від годз · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 І. Розділ. Роль та значення фінансового менеджменту для фінансово-кредитних установ 1.1. Суть та особливості прояву фінансового менеджменту в сучасних умовах 5 1.2. Специфіка організації фінансового менеджменту у фінансово-кредитних установах 20 1.3. Інструменти реалізації управлінських рішень в кредитних спілках 34 ІІ. Розділ. Практичні аспекти фінансового менеджменту за матеріалами КС «Буковина» 2.1. Аналіз діяльності кредитних спілок України 53 2.2. Фінансово-економічна характеристика КС «Буковина» 67 2.3. Оцінка фінансового стану та організація фінансового менеджменту у практиці діяльності КС «Буковина» 74 ІІІ. Розділ. Перспективи поліпшення фінансового менеджменту в кредитних спілках 3.1. Світовий досвід фінансового менеджменту в кредитних спілках 85 3.2. Основні шляхи поліпшення фінансового менеджменту: проблеми та необхідність застосування в діяльності КС 95 Висновок 100 Список використаної літератури

Висновок

В Україні фінансові послуги надаються фінансовими установами. До фінансових установ належать кредитні спілки, виключним видом яких є надання фінансових послуг.

Актуальність розвитку кредитних спілок в нашій країні недооцінюється, а проблеми, які виникають вкрай є важливими і потребують негайного вирішення. Історія розвитку в загальному по кооперативах засвідчує значну потребу у кредитних спілках, як в усіх країнах світу, так зокрема, і в Україні. Спілки завжди виникали там і тоді, коли людям були необхідні певні фінансові послуги, але або їх не надавала жодна фінансова інституція в силу непривабливості даного сектору фінансового ринку, з точки зору можливості отримання прибутку (комерційні банки в Україні сьогодні), або ж такі послуги пропонувалися на невигідних, часто грабіжницьких умовах, користуючись монополією та неможливістю іншим чином задовольнити свої потреби в дрібному кредитуванні, широким верствам населення (ломбарди в Україні сьогодні). Іншими словами, це фінансовий механізм, завдяки якому люди шляхом кооперування своїх зусиль, ідей та коштів можуть отримати необхідні послуги значно дешевше, ніж в тому випадку, коли кожний з них намагався б діяти самостійно.

Діяльність кредитних спілок грунтується на раціональному формуванні та використанні фінансових ресурсів. В умовах жорсткої конкуренції формування ефективного залучення та інвестування обмежених фінансових ресурсів можливо за умови використання менеджменту, зокрема, фінансового.

Фінансовий менеджмент для кредитної спілки відіграє дуже важливу роль, тому що, він спрямований на досягнення, в ході функціонування установи, визначених цілей шляхом найбільш раціонального використання матеріальних, людських, фінансових та інформаційних ресурсів. Адже, завдяки йому розробляється подальша стратегія розвитку, здійснюється управління установою, реалізовуються прийняті рішення, плани, програми, які направлені на покращення

діяльності господарюючого суб’єкта, забезпечується виживання в конкурентному середовищі та забезпечується зростання багатства (добробуту) членів спілки.

Інструментом, що забезпечує реалізацію фінансового менеджменту, є – аналіз фінансових показників. Який ґрунтується на їхньому прогнозуванні. Цей процес є дуже важливим і водночас складним. Тому, що від правильного прогнозу залежить добробут кредитної установи, прибутки або збитки та подальша стратегія управління фінансами.

На сьогоднішній день фінансовий менеджмент кредитних спілок є показовим, у тому сенсі, що він знаходиться на стадіях свого початкового формування, але активно розвивається. Залучення передового досвіду країн із розвиненою ринковою економікою, використовуючи новітню технологію для кредитних

спілок України дасть змогу активізувати, покращити діяльність останніх на ринку фінансових послуг та підвищити його ефективність.

Допомагають кредитним спілкам України багато в чому Держфінпослуг, яка регулює їх діяльність та НАКСУ, яка вирішує проблеми пов’язаних з розвитком кредитного руху в Україні.

Кредитна спілка «Буковина», по якій я здійснювала аналіз, завдяки фінансовому менеджменту, що здійснюється в установі, знаходиться в досить непоганому стані. Темпи її показників діяльності відповідають встановленим нормативам Держфінпослуг.

Тому, подальше удосконалення системи кредитної спілки має здійснюватись через закони та нормативи, через державне регулювання, через організаційну структуру НАКСУ та на сам кінець через кредитну політику нашої країни.

Коментар модератора

Робота не містить додатків

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення