Реферат «Конституція США 1787 року», 2008 рік

З предмету Історія · додано 16.03.2012 20:08 · від sergiy · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Структура і зміст Конституції США 1787 року. 5 2. «Біль про права» – перший цикл поправок до Конституції США. 8 Висновок. 11 Список використаної літератури. 13

Висновок

США - країна, яка дала світу першу писану буржуазну Конституцію. І тому важко недооцінити цей внесок в історію світової правотворчості.

Конституція США стала найвищим втіленням правової думки, дала адекватне юридичне вираження вічним, позачасовим, загальнолюдським цінностям.(4,с.265) Тільки визнання чітко вираженого класового характеру Конституції США дозволяє дати об’єктивну оцінку її історичному значенню. Цілком зрозуміла і гордість, батьків-засновників” за плід своєї праці – в кінці 18 століття у цього документу не було аналогів. Тому їх твердження про те, що слід прагнути до поширення американських конституційних ідеалів на увесь інший світ, не дивлячись на очевидний експансійний заряд, несло в собі і певний позитивний початок. Це була перша спроба інкорпорувати в систему міжнародних відносин принципово новий постулат – про те, що вони повинні будуватися не на основі сили, а на основі права. (5, с. 15)

В Конституції було проголошено багато безспірно передових і навіть таких, що випереджали свій час, правових ідей. На базі принципів, закріплених у Конституції, в США сформувалася державна структура, що діяла на основі визначених законодавчих приписів, які ґрунтувалися не на божественному провидінні, класових привілеях, силі та інших формах позаекономічного примусу, а на самому праві.

Доцільно підкреслити, що Конституція США виявилася не просто зводом оригінальних ідей, а практичним документом, що зіграв велику роль у становленні нової держави. Основний Закон став важливим чинником консолідації колишніх англійських колоній в єдиний державний комплекс, сприяв подоланню достатньо сильних сепаратистських настроїв, що панували у молодій республіці. Конституція США з її приматом федеральної влади сприяла тому, що жителі окремих штатів поступово стали усвідомлювати себе представниками однієї нації – американцями.

Конституція США 1787 року створила і закріпила політико-правові гарантії та захистила економічну, соціально-політичну і духовну владу пануючого класу, привілейоване становище суспільно-політичних інститутів монополістичного капіталу. Не дивлячись на широту і розмаїття функцій, що виконуються Конституцією США по відношенню до всього суспільства, пануючого класу і політичної системи, головними цілями і об’єктами конституційного регулювання незмінно залишаються основні принципові конституційні відношення – відносини влади, панування в суспільстві її монополістичної верхівки.

Оцінка Конституції США 1787 року позбавлена однозначності. Це пояснюється акцентуванням уваги дослідників на її позитивних чи негативних моментах, наповненості чи прогалинах у змісті, враховуючи фактор історизму, умов, в яких вона розроблялася і приймалася. Незважаючи на те, що вже минула двохсота річниця Конституції США, і на сьогодні у Сполучених Штатах йде інтенсивне обговорення цього питання, американські спеціалісти далекі від вироблення єдиної спільної позиції. Але при будь-якому відношенні до американської Конституції з точки зору теорії, необхідно визнати її найбільше практичне значення не тільки для США, але і для всієї світової цивілізації. (6, с. 145)

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?