Реферат «Нотаріальний процес в Україні», 2008 рік

З предмету Право · додано 16.03.2012 20:06 · від sergiy · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Поняття та стадії нотаріального процесу в Україні. 5 2. Принципи нотаріального процесу. 7 3. Суб’єкти нотаріального процесу. 10 4. Місце нотаріального процесу в Україні та його зв’язок з іншими галузями права. 12 Висновок. 15 Список використаної літератури.

Висновок

Розвиток демократичних інститутів та переорієнтація економічної системи України на ринкову призвели до посилення ролі правових механізмів регулювання відносин у суспільстві. Значна роль в правовій системі держави належить нотаріату, як найбільш масовій, за проявом, формі позасудового захисту інтересів та прав як фізичних, так і юридичних осіб.

Серед найбільш значних тенденцій нотаріальної діяльності в Україні необхідно визнати наступні:

• значне збільшення кількості нотаріусів за рахунок створення приватного нотаріату як окремої гілки нотаріальної системи;

• суттєві зміни в структурі нотаріальних дій;

• зростання ваги та поширення територіальної незалежності майнових інтересів громадян. [7. c. 112].

В той же час організація нотаріального процесу в Україні змінювалася повільно. Головним її недоліком довгий час була відсталість технічних механізмів інформаційної взаємодії як в колі нотаріусів, так і нотаріусів з іншими правовими, державними та суспільними інститутами, і як наслідок, негативний вплив на загальносуспільну проблему — збільшення кількості правопорушень в різних галузях права. Непоодинокими були випадки свідомого введення нотаріусів в оману і, таким чином, нотаріуси несвідомо ставали співучасниками злочинів. Аналіз ситуації, що склалась у першій половині 90-х років двадцятого сторіччя дозволив зробити висновок, що такі суттєві зміни в нотаріальній діяльності вимагають нових підходів до організації управління нотаріатом. Визначальним фактором нотаріального процесу є інформаційний аспект змісту нотаріальної діяльності, тому серед сукупності різних технологічних та організаційних рішень головне місце повинні зайняти комп'ютерні технології. В цьому напрямі вже зроблені деякі кроки.

Першим проектом з вдосконалення організації нотаріального процесу, що повністю базується на комп'ютерних технологіях, став проект «Єдиного реєстру заборон на відчуження об'єктів нерухомого майна». Ідея створення «Єдиного реєстру заборон на відчуження об'єктів нерухомого майна» в Україні була запропонована в 1993-1994 рр. [9 c. 4].

Другим проектом вдосконалення нотаріального процесу на базі комп'ютерних технологій є створення «Єдиного електронного депозитарію нотаріально посвідчених документів». Цей проект функціонально складений із двох частин:

• системи комп'ютерного виробництва та депонування нотаріальних документів;

• системи оперативної перевірки депонованих документів.

Третім проектом є проект створення «Єдиного реєстру бланків нотаріальних документів». В Єдиному реєстрі бланків нотаріальних документів містяться мінімальні відомості про кожний бланк: дата його витрачання, вид нотаріальної дії, прізвище, ім'я та по-батькові нотаріуса. В реєстрі також містяться відомості про недійсні бланки: викрадені, зіпсовані, анульовані та відсутні.

Четвертий проект— «Єдиний реєстр суб'єктів нотаріальної діяльності», який містить відомості про нотаріальні округи, нотаріальні контори, державних та приватних нотаріусів України. За допомогою цього реєстру можливо оперативно перевірити чи дійсно є такий нотаріус, що посвідчив нотаріальний документ.

П'ятим проектом є «Єдиний реєстр спадкових справ». Цей проект передбачає накопичення всіх заповітів, що здійснюються на території України, реєстрацію заяв спадкоємців, а також виготовлення відповідних документів.

Всі ці технології функціонально об'єднані в єдину комп'ютерну систему оперативного доступу, яка встановлюється на комп'ютері нотаріуса і являє основу для побудови нової організації нотаріального процесу. Оскільки у наш час стрімко розвиваються комп'ютерні, інформаційні, комунікаційні технології, здійснення нотаріального процесу у нашій державі повинно відповідати найкращим світовим стандартам. [8. c. 8].

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?