Дипломна робота «Навчально-контролююча система», 2006 рік

З предмету Комп'ютери · додано 04.04.2007 14:36 · від sergiy · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 2. Постановка та аналіз задачі 6 2.1. Основні поняття 7 2.2. Принцип контролю знань учнів 9 2.3. Основні вимоги до створення системи 10 3. Розробка програмного забезпечення 12 3.1. Загальні відомості про інформаційні системи 12 3.2. Засоби створення системи 18 3.3. Структурна модель програми. обробка даних 22 4. Borland delphi та застосовані компоненти 24 4.1. Елементи інтерфейсу 25 4.2. Стандартні та системні елементи 27 4.3. Процедури і функції 28 5. Опис системи 29 5.1. Головне вікно та рядок меню програми 30 5.2. Робота з програмою. тестування 33 5.3. Повідомлення та інформаційні вікна 35 5.4. Файли конфігурації програми 37 5.5. Аналіз апаратного забезпечення, необхідного для роботи системи 42 5.6. Аналіз умов та результатів роботи у середовищі 43 6. Висновок 44 7. Додатки 46 Додаток А 46 Додаток Б 47 Додаток В 48 Додаток Г 49 Додаток Д 51 Додаток Е 53 Додаток Є 65 8. Список використаної літератури 84

Висновок

Після проведення тестування навчальної інформаційно-контролюючої програми “Тести. Контроль знань” та її впровадження можна стверджувати, що в загальному випадку розроблена інформаційна навчально-контролююча система ефективно виконує поставлені перед нею завдання, тобто забезпечує можливість виконувати поточний та підсумковий контроль рівня знань учнів, дозволяє швидко і оперативно оцінювати знання учнів і адекватно реагувати на можливі проблемні ситуації та змінювати неефективні або малоефективні методи навчання учнів на ті які забезпечують краще засвоєння матеріалу.

Навчально-контролююча інформаційна система “Тести. Контроль знань” зберігає результати тестування, час початку та закінчення тестування у файл, що дозволяє пізніше перевірити результат, навіть, якщо програму було закрито під час виконання тестового завдання.

Інформаційна система має зручний інтерфейс системи, що дає змогу легко працювати в її середовищі.

Запропонована система дозволяє проводити:

- Введення та зберігання інформації про користувача;

- Вибір теми тестового завдання;

- Обробку діалогової інформації отриманої в результаті використання програми користувачем;

- Вивід та збереження результатів роботи програми у файл;

- Створювати нові тестові завдання та виконувати редагування існуючих;

- Конвертування (шифрування) файлів тестових завдань у потрібний формат, що використовує програма;

- Підключення нових файлів тестових завдань до оболонки програми;

Було проведено дослідження по функціонуванню та розробці контролюючо-тестових програм.

На початку роботи над проектом проаналізовано доцільність використання навчальних методів, форм контролю рівня знань учнів, опрацьовано теоретичний матеріал, що закладений у навчальній програмі.

Результатом роботи є спроектована модель навчально-контролюючої інформаційної системи “Тести. Контроль знань” з урахуванням недоліків. Розроблена в інформаційна система забезпечить гнучкість, індивідуальність здійснення поточного та підсумкового контролю; сприяння успішному здійсненню навчально-виховних завдань.

В результаті роботи над даним дипломним проектом була розроблена методологія побудови інформаційної навчально-контролюючої системи на основі якої реалізована прикладна програма зі зручним інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, розрахованим на роботу користувачів без особливої попередньої підготовки. Програма реалізує всі зазначені при постановці задачі функції і разом з тим, завдяки відкритій технології, є можливість доповнення її функціональних можливостей та вдосконалення програми в цілому.

Ще один перспективний напрямок вдосконалення системи – переведення її на “мережеву платформу”, що дає можливість одночасної роботи великої кількості користувачів системи і знижує вимоги до апаратної платформи робочих станцій локальної мережі.

Функціональні можливості програми можна доповнити розробкою модуля, що забезпечуватиме пошук теоретичного матеріалу за ключовим словом у базі теоретичного метеріалу, що значно може розширити можливості системи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?