Курсова робота «Фондові рейтинги», 2010 рік

З предмету Фінанси · додано 28.02.2012 19:15 · від Анастасия · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. розділ: Теоретичні основи розрахунку фондових рейтингів 2. розділ: Аналіз та порівняння українських фондових рейтингів 3. розділ: Зарубіжний досвід здійснення діяльності з розрахунку фондових рейтингів Висновки Список літератури

Висновок

Підводячи підсумки курсової роботи, необхідно сказати, що в умовах глобалізації, наявною є проблема залучення додаткових фінансових ресурсів в економіку нашої країни. Досягти цього можливо завдяки розвитку та вдосконаленню фондового ринку України, підвищуючи довіру та інтерес до фондових інструментів. На цьому тлі, відіграють не останню роль міжнародні та національні рейтингові агентства, що займаються складанням та аналізом кредитних рейтингів, тобто засвідчують за допомогою низки розрахунків та методик визначення, можливості клієнта розрахуватись по своїм зобов’язанням. Крім того, такі агентства складають рейтинги корпоративного управління та цілий перелік рейтингів по різних напрямках діяльності фінансового ринку.

Ще зовсім нещодавно на теренах України функціонувало лише одне рейтингове агентство-монополіст «Кредит-Рейтинг», що надавало всі необхідні послуги українським емітентам з рейтингування, однак ми живемо в 21 столітті, тому необхідно розвивати конкуренту боротьбу, ринкові відносини. Саме для цього ДКЦПФР у першому півріччі 2010 року додала до переліку уповноважених рейтингових агентств ще три компанії: «Експерт-Рейтинг», «Рюрик» та «IBI-рейтинг».

Однак ніхто з нас не буде заперечувати, що українській ринок рейтингових послуг ще тільки почав розвиватись, на відміну, наприклад, від подібного ринку у США. Там перші рейтингові агентства з’явились ще біля ста років тому та успішно функціонують дотепер. Це «Standard&Poor’s», «Moody’s», «Fitch Group» та інші. До речі, на теренах зарубіжних країн функціонують не лише універсальні рейтингові агентства, що займаються оцінкою кредитоспроможності та ліквідності, а й специфічні, що наприклад, аналізують та складають рейтинги переважно для інвестиційних фондів - Morningstar.

Повертаючись до України, я б хотіла, зазначити, що наші рейтингові агентства ще зовсім не розвинуті, майже без досвіду роботи у цій сфері та потребують ще багаторічного випробовувального терміну перед тим, як їх доробки почнуть серйозно сприймати закордоном та іноземні інвестори почнуть їх переглядати перед вкладанням грошей та співпрацею. Наразі, ми бачимо ситуацію, коли лише українські підприємства-учасники фондового ринку середнього рівня капіталізації користуються послугами українських рейтингових агентств. Більш солідні та поважні холдинги мають за традицію отримувати рейтинги у вищеозначених міжнародних рейтингових агентствах, бо саме вони сприймаються у всьому світі, як найнадійніші та найправдивіші.

Але зважаючи на те, що Україна, як країна сама дуже молода та здобула незалежність лише 19 років тому, я оцінюю розвиток українського ринку рейтингових послуг дуже позитивно. Звісно попереду ще величезні обсяги роботи, змагань між конкурентами та вдосконалення законодавства у цій галузі, але перші кроки вже зроблені, майбутнє за результатами роботи безпосередньо рейтингових агентств. Взагалі наявність рейтингових агентств у країні ознака розвинутого ринку цінних паперів, тому що рейтинги таких компаній прискорюють рух фондових інструментів, певні рівні рейтингів підвищують довіру до емітента та взагалі, наявність такого рейтингу в Україні це майже новинка та дуже гарна реклама для клієнта.

До того ж, враховуючи стан розвитку вітчизняного фондового ринку, відсутність об’єктивної інформації про фінансовий стан багатьох підприємств, схеми покриття доходів, неетичні методи боротьби та недосконалість законодавства з одної сторони та відсутність стабільної практики присвоєння рейтингів вітчизняним учасникам фондового ринку та порівняно невеликий термін функціонування таких агентств з іншої сторони, стає очевидною необхідність постійного вдосконалення методології і критеріїв рейтингування. При цьому доцільно скористатись досвідом економічно розвинутих країн, де історія діяльності рейтингових агентств налічує вже майже одне століття.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали