Курсова робота «Економіко-статистичний аналіз поголів’я свиней та продуктивності галузі свинарства в сільськогосподарських підприємствах Черкаської області», 2009 рік

З предмету Статистика · додано 27.02.2012 22:01 · від Андрій · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 Розділ 1. Теоретичні основи економіко-статистичного аналізу продуктивності свинарства як галузі тваринництва. 6 1.1. Предмет та завдання статистики свинарства як галузі тваринництва. 6 1.2. Система показників статистики свинарства як галузі тваринництва. 8 1.3. Організація статистичного спостереження у тваринництві. 9 Розділ 2. Статистичне вивчення поголів’я свиней та продуктивності галузі свинарства 12 2.1. Статистичний аналіз чисельності поголів’я тварин. 12 2.2. Показники щільності сільськогосподарських тварин на 100 га площ. 14 Розділ 3. Динаміка продуктивності тварин та валового виробництва продукції. 17 3.1. Суть і значення продуктивності тварин галузі свинарства. 17 3.2. Динаміка продуктивності та поголів’я свиней в Черкаській області. 18 3.3. Способи виявлення основної тенденції розвитку в рядах динаміки. 23 3.4. Встановлення тенденції розвитку явищ в рядах динаміки способом аналітичного вирівнювання за рівнянням прямої лінії. 26 3.5. Визначення загальної тенденції розвитку в рядах динаміки та її прогнозування. 28 3.6. Аналіз обсягу виробництва та реалізації продукції галузі свинарства Черкаської області методом аналітичного групування. 33 Розділ 4. Індексний аналіз продукції тваринництва та продуктивності тварин. 41 4.1. Теоретичні основи індексного методу аналізу. 41 4.2. Аналіз обсягу валового виробництва свинини Черкаської області індексним методом. 44 Розділ 5. Кореляційно-регресійний аналіз продуктивності тварин. 49 5.1. Теоретичні основи кореляційно-регресійного методу аналізу. 49 5.2. Парна кореляція. 52 5.3. Множинна кореляція. 53 Висновки. 62 Список використаних джерел. 64 Додатки. 65

Висновок

На основі отриманих результатів економіко-статистичного аналізу поголів’я свиней та продуктивності галузі свинарства в сільськогосподарських підприємствах Черкаської області можна зробити слідуючі висновки:

1. В успішному розвитку тваринництва важливу роль відіграє статистика, яка повинна всебічно і об’єктивно відображати стан і розвиток цієї галузі. Стан і розвиток тваринництва статистика вивчає за допомогою системи статистичних показників, яка включає показники поголів’я тварин в господарствах, їх продуктивність, валове виробництво і рівень реалізації продукції тваринництва та ін.

Статистика вивчає стан і розвиток тваринництва за категоріями господарств, адміністративними та економічними районами, сільськогосподарськими зонами, а також за виробничими типами господарств.

2. Перехід економіки України до системи ринкових відносин, що спрямований на підвищення рівня продовольчого забезпечення населення, значною мірою залежить від розвитку тваринництва, зокрема свинарства. За своєю господарською значимістю свинарство як скоростигла галузь традиційно посідає перше місце серед інших галузей тваринництва. Свинарство дає одну третину всього валового виробництва м'яса України.

3. Галузь свинарства є однією з провідних в агропромисловому комплексі, у тому числі й у Черкаській області. Але протягом останнього часу спостерігається її занепад, що виявляється у зменшенні поголів’я свиней та її продуктивності, браку виробничих потужностей для переробки тваринницької продукції.

Для того щоб покращити продуктивність свинарства в сільськогосподарських підприємствах:

покращити породний склад свиней, шляхом закупівлі свиней кращих порід;

забезпечувати свиней високоякісними кормами;

покращити умови утримання тварин, рівень зоотехнічного та ветеринарного обслуговування.

4. Аналіз рядів динаміки по поголів’ю свиней, виробництву свинини в забійній вазі та продуктивності свиней у всіх категоріях господарств Черкаської області протягом 2004-2010 рр. в порівнянні з базисним періодом, свідчить що:

поголів’я свиней збільшилось на 3,1%;

виробництво м’яса в забійній вазі збільшилось на 4%;

продуктивність свиней збільшилась на 0,8%.

5. Провівши аналітичне групування на основі статистичних даних про поголів’я свиней, обсяг виробництва та обсяг реалізації свинини сільськогосподарськими підприємствами по районах Черкаської області за 2008 р., можна стверджувати, що підприємства суттєво відрізняються рівнем чисельності поголів’я свиней. Варіювання поголів’я свиней знаходиться в межах від 483 гол. (Канівський район) до 45053 гол. (Золотоніський район).

Зробивши розрахунки, можна сказати, що між рівнем поголів’я свиней, обсягом виробництва та обсягом реалізації свинини сільськогосподарськими підприємствами по районах Черкаської області існує пряма лінійна залежність. А саме: зі збільшенням поголів’я свиней в кожній групі — відповідно збільшуються обсяги реалізації та виробництва свинини.

6. Індексний аналіз поголів'я свиней, продуктивності свиней та валового виробництва свинини в категоріях господарств Черкаської області за період 2006-2007 рр. свідчить про збільшення продуктивності свиней в порівнянні з базовим періодом. Але розширення в структурі менш продуктивних господарств призвело до незначного зниження середньої продуктивності господарств на 1,4% або на 0,01 ц/гол.

7. Кореляційним аналізом встановлено, що найбільший вплив на продуктивність свиней (ц/гол.) в сільськогосподарських підприємствах Черкаської області протягом 2001-2007 рр має кількість витрачених концентрованих кормів на виробництво 1 ц приросту свиней (ц к. од.). Із збільшенням витрат концентрованих кормів на 1%, продуктивність свиней збільшується на 4,3%, тобто на 0,27 ц/гол.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?